INFOLINKA: 00421 919 461 051

Dr. Marta Puranjot Kaur ND


Marta Puranjot Kaur začala svoje štúdium v oblasti medicíny klasickým 7 ročným štúdiom na Slovensku (stredná zdravotná škola a 3ročná nadstavba). V roku 2011 mala sama vážne neurologické problémy, ktoré trvali takmer 10 mesiacov. Keďže alopatická medicína jej nevedela pomôcť dostatočne účinne, z akútneho stavu problémy prerástli do chronických. Pri snahe vyriešiť ich našla na internete ayurvédsky test dóše. Zistila aká je jej vrodená dóša aj ktorá momentálne nie je v rovnováhe. Podľa odporúčaní začala piť ajurvédsky čaj. V priebehu 2 mesiacov mohla opäť začať pracovať a  takmer ročný zlý sen sa pomaly vytrácal. Okamžite sa začala zaujímať o to, čo je ayurvéda, odkiaľ pochádza a kde sa dá študovať. To bol úvod do do štúdia ayurvédskeho lekára. 

Následne absolvovala diaľkový kurz ayurvédskej medicíny v Prahe. Postupne pokračovala absolvovaním distančného vzdelávania Dr. Vasanta Lada, štúdiom Naturopatie a ayurvédy na Inštitúte Prírodnej medicíny, kde získala titul lekára prírodnej medicíny.

Absolvovala odbornú stáž v MarmaYogi – ayurvédskej nemocnici v Kerale, po ktorej získala Certifikát pre Panchakarma program.

Od roku 2016 vedie Dr. Kaur svoje vlastné ajurvédske centrum v Poprade, kde sa spolu s ajurvédskou terapeutkou Zuzanou Olexovou dlhodobo venujú pacientom.

Od roku 2017 spolupracuje s Planet Ayurveda ako ayurvédsky konzultant.

V januári 2018 nasledovala odborná stáž a intenzívny tréning v Planet Ayurveda Clinic, ktorý ukončila Diplomom o kvalifikácii na Diagnostiku a Ayurvédsku farmakológiu. Dr. Chauhan, hlavný garant značky Planet Ayurveda, ju poveril pôsobením ajurvédskeho odborníka pre európske krajiny.

 

Vzdelanie a prax v skratke:

  • 7 rokov štúdií v oblasti medicíny v SR
  • Inštitút Prírodnej Medicíny Belehrad (udelený titul lekár prírodnej medicíny Dr. ND.) 
  • Zvuková Rezonančná terapia Taliansko  
  • Panchakarma  Marma Yogi - Ayurvédsky institút a nemocnica v Thodupuzha Kerala India, 
  • Stáž - Centrum terapie autizmu Praha
  • Stáž - Autismo Swizzera Ittaliana Lugano
  • Stáž - Marma yogi Ayurvedska nemocnica Thodupuzha
  • 2014 - 2016 súkromna prax Rezonančnej muzikoterapie pre pervazívne poruchy Praha / Poprad
  • Január 2018 - Diagnostika a herbalna medicína  Planet Ayurveda Clinic – Dr. Vikram Chauhan, Chandigarh – stáž na klinike Dr. Chauhana. Ajurvédska diagnosti (pulzová diagnostika, diagnostik z tváre, jazyka...). Štúdium bylinných kombinácií.
  • 2016 - súčasnosť - Ajurvédske centrum v Poprade

 

Máte záujem o konzultáciu? Kontaktujte priamo Dr. Kaur na čísle 0948 146 779 alebo cez email: kaur.puranjot@gmail.com