INFO 00421 905 106 232

Poradňa

Dr. Vikram Chauhan online poradna ajurvedsky lekar v IndiiONLINE PORADŇA AJURVÉDSKEHO LEKÁRA - Dr. Vikrama Chauhana, MD

Vitajte v poradni Dr. Vikrama Chauhana, MD. Viac o jeho skúsenostiach si môžete prečítať tu.

Tu máte možnosť položiť Váš dotaz priamo ajurvédskemu odborníkovi. My sa za Vás postaráme o preklad do angličtiny a aj preklad odpovede z angličtiny. Vybrané dotazy budeme zverejňovať. Osobné údaje, ako meno alebo emailová adresa, nezverejňujeme. Slúžia iba na to, aby sme Vám mohli preposlať odpoveď. 

Pošlite nám prosím Vašu otázku na info@planetayurveda.sk alebo použite formulár v spodnej časti tejto stránky.

Možno už niektorý z našich zákazníkov položil rovnakú otázku. Skúste vyhľadať v odporúčaniach pomocou skratky CRTL + F. Napíšte len časť slova, napr. „endome“.

Skúsenosti našich zákazníkov nájdete tu

 

 

Otázka: Mama mala pred 15 rokmi mozgovú príhodu. Odvtedy dobre nespáva - nevie zaspať. Taktiež trpí prekyslením a triaškou v rukách a nohách. Ktoré produkty a v akej dávke jej mám dávať?

Odpoveď: Ashwagandha 1x1, Cap. Brahmi 2x2, Guggulipid 1x1.

 

Otázka: Na indickej stránke som našiel balíček na ulceróznu kolitídu. Tu som ho nenašiel. Viete ho zohnať, resp. je možné produkty z neho nahradiť tými, čo máte v ponuke?

Odpoveď: Balíček si môžete kúpiť priamo na indickom webe, u nás žiaľ v predaji nie je. Odporúčaná kombinácia Dr. Chauhanom z nami ponúkaných produktov: Arjuna 2x2, Brahmi 2x2, Digestion support 2x2, Green essentials 2x2. Ďalej odporúčam piť čerstvú šťavu z granátových jabĺk.

 

Otázka: Vážený pán doktor, som diabetický pacient (už 7 rokov). Mám 70 rokov, trpím na polyneuropathiu 2 roky (bolesti v rukách a nohách). Užívam milgamu, ale nepomáha mi. Taktiež ma trápia ischemické bolesti a vysoký krvný tlak. Ďakujem.

Odpoveď: Ashwagandha 1x1, Bramhi 2x2, Arjuna 2x2, Guggulipid 1 kapsula denne 

 

Otázka: Mám spomalenú funkciu štítnej žľazy, trpím nadváhou, páli ma žalúdok. Mám 45 rokov. Ďakujem za rady.

Odpoveď: Odporúčam kombináciu Amalaki Rasayan 2 kapsule 2x denne, Guggulipid 1 kapsula 2x denne, Brahmi 2 kapsule 2x denne, Boswellia-Curcumin 2 kapsule 2x denne (po jedle).

 

Otázka: Akú kombináciu prípravkov by Ste odporučili a v akom dávkovaní na Parkinsonovu chorobu u 76 ročnej pani s 15-ročnou anamnézou choroby.

Odpoveď: Ashwagandha 1 kapsula 2x denne, Shatavari 1 kapsula 2x denne, Boswellia curcumin 1 kapsula 2x denne 

 

Otázka: Dobrý deň. Poraďte mi prosím vhodnú kombináciu na sklerózu multimplex. Chcem bylinami podporiť klasickú liečbu.

Odpoveď: Odporúčam Ashwagandhu 2 kapsuly 2x denne, Brahmi 2 kapsuly 2x denne, Kurkumín 2 kapsuly 2x denne a Guggulipid 1 kapsula 2x denne. Úplne obmedzte mlieko a všetky mliečne produkty. 


Otázka: Dobrý deň. Čo môžem objednať svojej dcére na endometriózu?

Odpoveď: Guggul 1 kapsula 2x denne, Boswellia-curcumin 2x2,  Shatavari 2x2 kapsule a piť Aloe Vera šťavu 20 ml 2x denne. 

 

Otázka: Dobrý deň. Môžete mi poradiť niečo na chronickú obštrukčnú chorobu pľúc? Ďakujem.

Odpoveď: Tulsi 2 kapsuly 3x denne, Youth Restora 2 kapsuly 2x denne, Boswellia-Curcumin 2 kapsuly 2x denne

 

Otázka: Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či môžem kombinovať užívanie kapsulí Ashwagandha s antidepresívami a aké je Vaše odporúčané dávkovanie.

Odpoveď: Dobrý deň, áno môžete. Dávkovanie je 2 x 2 kapsuly.


Otázka: Mám sarkoidózu pľúc. Aké produkty by ste mi odporučili.

Odpoveď: Odporúčam túto kombináciu: Boswellia-Curcumin 2 x 2 kapsuly, Tulsi 2 x 2 kapsuly a Guggulipid 1 x 2 kapsuly

 

Otázka: Chcela by som Vás poprosiť o radu pre moju mamu. Má 74 rokov, nepracuje jej už dobre pečeň. Má diabetes 2 stupňa a tráviace ťažkosti - predovšetkým hnačky a to najmä po kyslých jedlách. Berie lieky na cukrovku. Ďakujem.

Odpoveď: Navrhujem okamžite prestať piť mlieko a jesť mliečne produkty, prejsť na vegetariánsku stravu, zredukovať príjem bielkovín aspoň o 75% oproti súčasnému stavu. Vyhýbať sa citrusom, kyslým jedlám, syrom a octu a všetkým jedlám, kde je ocot. Z bylín odporúčam Digestion Support 2 x 2 kapsuly, Brahmi 2 x 2 kapsuly a Immune Booster 2 x 2 kapsuly. Malo by nastať rýchle zlepšenie.


Otázka: Dobrý deň, mám 52 rokov, vysoký krvný tlak a vysoký cholesterol. Čo s tým?

Odpoveď: Dobrý deň, pre Vás je vhodná kombinácia Ashwangandha + Brahmi +  Arjuna + Guggulipid  - zo všetkého 1 kapsula 2x denne. 


Otázka: Dobrý deň. Mám 22 rokov a niekoľko zdravotných problémov. Predovšetkým je to stály zápal v tele. Ďalej sa neviem zbaviť herpesu a trpím na tetanický syndróm. Ďakujem za radu. 

Odpoveď:  Odpočam kombináciu Brahmi 1 kapsula 2x denne, Amalaki Rasayan 2 kapsuly 2x denne a Boswellia-Curcumin 2 kapsuly 2x denne. 

 

Otázka: Dobrý deň, čo a v akom dávkovaní by ste mi odporučili na epilepsiu. Mám záujem vedieť v Indii odporúčané dávkovania, nie dávkovanie z krabičiek - nech to zaberie. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň, Ashwagandha 2 kapsuly 2x denne a Brahmi 2 kapsuly 2x denne.


Otázka: Dobrý deň, mám Pseudomonas Aeruginos v lícnej oblasti a z toho vyplývajúce všetky možné komplikácie - zápal nervu, problémy s okom, hlieny, ktoré mi stekajú priamo do priedušiek (už mám vybraté mandle), zápal v okolí koreňa zubu - niektoré zuby mi už kvôli zápalu vytrhli.Viete mi pomôcť?

Odpoveď: Odporúčam kapsuly Boswellia-Curcumin, Tulsi, Amalaki a Gugullipid - 2 kapsuly 2x denne počas 3 mesiacov. 

 

Otázka: Dobrý deň. Je nejaké odporúčanie, kedy mám počas dňa brať vaše kapsle. Pred jedlom, s jedlom, po jedle? Ďakujem.

Odpoveď: Garciniu odporúčam brať pol hodinu pred jedlom. Čo sa týka ostatných ajurvédskych kapsulí, môžete ich užívať pol hodinu pred jedlom alebo hodinu po jedle. Odporúča sa neužívať ich spolu s jedlom.


Otázka: Dobrý deň, ktoré byliny pomôžu môjmu 3-ročnému autistickému synovi? Ďakujem za radu.

Odpoveď: Odporúčame Ashwagandhu a Brahmi. Z každej 1 kapsula denne (obsah kapsule môžete vysypať a zmiešať s medom).


Otázka: Dobrý deň, mám 45 rokov a diagnostikovú rakovinu prsníka. Čím môžem podporiť klasickú liečbu?

Odpoveď: TumoTrim 2x2, Tulsi 2x2, Gugullipid 2x2, Shatavari 2x2, Immune Booster 2x2 

 

Otázka: Dobrý deň, dá sa prosím, užívať Arjuna v prípade, že užívam lieky tlak a na riedenie krvi - (aspirin 100 a Concord - štvrť tablety.)? 

Odpoveď: Dobrý deň, pri kapsuliach Arjuna nie sú pre užívanie žiadne kontraindikácie. Zachovajte prosím rozostup aspoň 1 hodiny od liekov. Odporúčam pridať Ashwagandhu.


Otázka: Dobry den, bolo mi od neurologičky odporúčané užívanie Boswellia s kurkumínom. Mám vysunutú platničku, ktorá mi tlačí na nerv a spôsobuje bolesti v chrbte a nohe. Chcem sa opytat či moze tento produkt pomôcť pri tejto diagnóze. Ak áno, aké dávkovanie prosím? Ďakujem pekne.

Odpoveď: Áno, kapsule BoswelliaCurcumin sú skutočne vhodné pri Vami uvedenom probléme. Odporúčame dávkovanie 2x2 kapsuly denne. Odprúčame Vám tiež navštíviť terapeuta, ktorý Vám uvoľní celú chrbticu. Najlepšie skúsenosti máme s týmto manželským párom: www.patakyovi.cz. Tím PlanetAyurveda Slovensko.

 

Kontaktný formulár

Kontaktné údaje

* Povinné polia