INFO 00421 905 106 232

Poradňa

Dr. Vikram Chauhan online poradna ajurvedsky lekar v IndiiONLINE PORADŇA AJURVÉDSKEHO LEKÁRA - Dr. Vikrama Chauhana, MD

Vitajte v poradni Dr. Vikrama Chauhana, MD. Viac o jeho skúsenostiach si môžete prečítať tu.

Tu máte možnosť položiť Váš dotaz priamo ajurvédskemu odborníkovi. My sa za Vás postaráme o preklad do angličtiny a aj preklad odpovede z angličtiny. Vybrané dotazy budeme zverejňovať. Osobné údaje, ako meno alebo emailová adresa, nezverejňujeme. Slúžia iba na to, aby sme Vám mohli preposlať odpoveď. 

Pošlite nám prosím Vašu otázku na info@planetayurveda.sk alebo použite formulár v spodnej časti tejto stránky.

Skúsenosti našich zákazníkov nájdete tu

 

Otázka: Dobrý deň. Môžete mi poradiť niečo na chronickú obštrukčnú chorobu pľúc? Ďakujem.

Odpoveď: Tulsi 2 kapsuly 3x denne, Youth Restora 2 kapsuly 2x denne, Boswellia-Curcumin 2 kapsuly 2x denne. 

 

Otázka: Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či môžem kombinovať užívanie kapsulí Ashwagandha s antidepresívami a aké je Vaše odporúčané dávkovanie.

Odpoveď: Dobrý deň, áno môžete. Dávkovanie je 2 x 2 kapsuly.


Otázka: Mám sarkoidózu pľúc. Aké produkty by ste mi odporučili.

Odpoveď: Odporúčam túto kombináciu: Boswellia-Curcumin 2 x 2 kapsuly, Tulsi 2 x 2 kapsuly a Guggulipid 1 x 2 kapsuly

 

Otázka: Chcela by som Vás poprosiť o radu pre moju mamu. Má 74 rokov, nepracuje jej už dobre pečeň. Má diabetes 2 stupňa a tráviace ťažkosti - predovšetkým hnačky a to najmä po kyslých jedlách. Berie lieky na cukrovku. Ďakujem.

Odpoveď: Navrhujem okamžite prestať piť mlieko a jesť mliečne produkty, prejsť na vegetariánsku stravu, zredukovať príjem bielkovín aspoň o 75% oproti súčasnému stavu. Vyhýbať sa citrusom, kyslým jedlám, syrom a octu a všetkým jedlám, kde je ocot. Z bylín odporúčam Digestion Support 2 x 2 kapsuly, Brahmi 2 x 2 kapsuly a Youth Restora 2 x 2 kapsuly. Malo by nastať rýchle zlepšenie.


Otázka: Dobrý deň, mám 52 rokov, vysoký krvný tlak a vysoký cholesterol. Čo s tým?

Odpoveď: Dobrý deň, pre Vás je vhodná kombinácia Ashwangandha + Brahmi +  Arjuna + Guggulipid  - zo všetkého 1 kapsula 2x denne. 


Otázka: Dobrý deň. Mám 22 rokov a niekoľko zdravotných problémov. Predovšetkým je to stály zápal v tele. Ďalej sa neviem zbaviť herpesu a trpím na tetanický syndróm. Ďakujem za radu. 

Odpoveď:  Odpočam kombináciu Brahmi 1 kapsula 2x denne, Amalaki Rasayan 2 kapsuly 2x denne a Boswellia-Curcumin  2 kapsuly 2x denne. 

 

Otázka: Dobrý deň, čo a v akom dávkovaní by ste mi odporučili na epilepsiu. Mám záujem vedieť v Indii  odporúčané dávkovania, nie dávkovanie z krabičiek - nech to zaberie. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň, Ashwagandha 2 kapsuly 2x denne a Brahmi 2 kapsuly 2x denne.


Otázka: Dobrý deň, mám Pseudomonas Aeruginos v lícnej oblasti a z toho vyplývajúce všetky možné komplikácie - zápal nervu, problémy s okom, hlieny, ktoré mi stekajú priamo do priedušiek (už mám vybraté mandle), zápal v okolí koreňa zubu - niektoré zuby mi už kvôli zápalu vytrhli.Viete mi pomôcť?

Odpoveď: Odporúčam kapsuly Boswellia-Curcumin, Tulsi, Amalaki a Gugullipid - 2 kapsuly 2x denne počas 3 mesiacov. 

 

Otázka: Dobrý deň. Je nejaké odporúčanie, kedy mám počas dňa brať vaše kapsle. Pred jedlom, s jedlom, po jedle? Ďakujem.

Odpoveď: Garciniu odporúčam brať pol hodinu pred jedlom. Čo sa týka ostatných ajurvédskych kapsulí, môžete ich užívať pol hodinu pred jedlom alebo hodinu po jedle. Odporúča sa neužívať ich spolu s jedlom.

 

 

Kontaktný formulár

Kontaktné údaje

* Povinné polia