Akné - kožné vyrážky

Akné- kožné vyrážky: moderný a ajurvédsky pohľad na liečbu

Akné a kožné vyrážky sú bežnými problémami, ktoré postihujú ľudí všetkých vekových kategórií. Tieto kožné problémy sa prejavujú vo forme čiernych bodiek, bielych pupienkov, červených vyrážok a v niektorých prípadoch aj bolestivých zápalov. Nepríjemné symptómy môžu mať negatívny vplyv na sebavedomie a celkovú pohodu jednotlivca.

Príčiny vzniku:

Z pohľadu modernej medicíny môžu byť príčinami akné a kožných vyrážok rôzne faktory vrátane nadmernej tvorby kožného mazu, ucpávania pórov, bakteriálnej infekcie a hormonálnej nerovnováhy. Ajurvéda sa zameriava na nerovnováhu dóš a ich vplyv na tvorbu toxínov v tele. Nadmerná vata dóša môže viesť k tvorbe zápalov a akné, nadmerná pitta dóša môže podporovať tvorbu nadbytočného kožného mazu a kapha dóša môže spôsobiť ucpávanie pórov.

Odporúčané byliny:

  1. Neem (Zederach indický): Neem je známy svojimi antibakteriálnymi a protizápalovými vlastnosťami. Pomáha čistiť póry, eliminovať baktérie a redukovať zápal v pokožke.

  2. Vara Churna: Tento komplexný bylinný prípravok obsahuje zmes bylín ako Haritaki, Bhibhitaki a Amalaki, ktoré pomáhajú detoxikovať telo a podporujú zdravú kožu.

  3. Manjistha (Rubia cordifolia): Manjistha má čistiaci účinok a pomáha odstraňovať toxíny z krvi. Zlepšuje aj obeh krvi v koži, čím pomáha zmierniť kožné problémy ako akné a vyrážky.

Vhodná kombinácia navrhnutá Dr. Vikramom Chauhanom (Neem 2x 2 kapsuly denne, Manjistha 2x 2 kapsuly denne, Vara Churna 1PL x 2 denne)

Odporúčaná strava a životný štýl:

Podľa ajurvédskeho prístupu je dôležité dodržiavať vyváženú stravu, ktorá obsahuje čerstvé ovocie, zeleninu, celozrnné obilniny a kvalitné bielkoviny. Je tiež dôležité piť dostatok vody a vyhýbať sa prebytočnému príjmu kávy, alkoholu a rafinovaných cukrov. Ďalším dôležitým aspektom je pravidelná fyzická aktivita a dostatok spánku, ktoré pomáhajú udržiavať celkovú pohodu tela a mysle.

Akné a kožné vyrážky môžu byť nepríjemnými problémami, ale pomocou správnej kombinácie ajurvédskych bylín, vyváženej stravy a zdravého životného štýlu môžete dosiahnuť jasnejšiu a zdravšiu pokožku. Vyberte si prírodný prístup k liečbe s Planet Ayurveda a znížte príznaky akné a kožných vyrážok efektívne a bezpečne.

Najpredávanejšie

PlanetAyurveda-Neem
Neem, 500mg 60 kapsúl
Skladom (>5 ks)
PA27
 
€19,90
(€16,58 bez DPH)
PlanetAyurveda-Manjisththa
Manjistha, 500mg 60 kapsúl
Skladom (>5 ks)
PA34
 
€19,90
(€16,58 bez DPH)
PlanetAyurveda-AllerGCare
AllerG Care, 500mg 60 kapsúl
Skladom (>5 ks)
PA41
 
€19,90
(€16,58 bez DPH)
5 položiek celkom

Cena

1654
11654
PlanetAyurveda-Neem
Neem, 500mg 60 kapsúl
Skladom (>5 ks)
€16,58 bez DPH
€19,90
PA27
PlanetAyurveda-Manjisththa
€16,58 bez DPH
€19,90
PA34
PlanetAyurveda-AllerGCare
€16,58 bez DPH
€19,90
PA41
PlanetAyurveda-VaraChurna
Vara Churna
Skladom (>5 ks)
€14,08 bez DPH
€16,90
PAP02
Planet Ayurveda- akne
€56,70 –6 %
Akné
Skladom (>5 ks)
€44,42 bez DPH
€53,30
PAB52
100% čisto prírodné produkty
100%
prírodné produkty
Bez chemikálií a akýchkoľvek prídavných látok
Bez chemikálií
a akýchkoľvek prídavných látok
Pripravené na základe starodávnych ajurvédskych receptúr
Pripravené na základe
starodávnych ajurvédskych receptúr
Štandardizované extrakty s vysokým podielom účinných látok
Štandardizované extrakty
s vysokým podielom účinných látok
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz