Reiterov syndróm - reaktívna artritída

Reaktívna artritída - Reiterov syndróm - moderný a ajurvédsky pohľad na liečbu

Reaktívna artritída, známa tiež ako Reiterov syndróm, je zápalové ochorenie, ktoré ovplyvňuje kĺby, močovú sústavu a oči. Medzi jej typické príznaky patria bolesti a opuchy kĺbov, zápal močovej trubice, problémy s močením a zápal spojiviek. Tieto príznaky sa môžu objaviť niekoľko týždňov po bakteriálnej infekcii, ako je napríklad infekcia tráviaceho systému alebo pohlavných orgánov.

Príčiny vzniku 

Z pohľadu modernej medicíny sa reaktívna artritída často vyvíja ako odpoveď na bakteriálnu infekciu, najmä u jedincov s určitými genetickými predispozíciami. Ajurvéda považuje tento stav za nerovnováhu v dóšach, ktoré sú zodpovedné za imunitnú odpoveď a zápal v tele. 

Reaktívna artritída, často nazývaná aj Reiterov syndróm, je podľa ajurvédskeho pohľadu spojená s nerovnováhou v dóšach, konkrétne s dóšami vata a kapha. V ajurvéde sa považuje za zápalové ochorenie, ktoré je dôsledkom nadmerného nahromadenia toxínov v tele, čo vedie k oslabeniu tráviaceho systému a imunitného systému. Tieto toxíny môžu vznikať v dóšach v dôsledku nezdravého životného štýlu, ako je nevhodná strava, nedostatočná fyzická aktivita, stres a nevhodný režim spánku.

Podľa ajurvédy môže vznik Reiterovho syndrómu súvisieť s hromadením Ama (toxínov) v kĺboch a spojivových tkanivách. Tieto toxíny môžu byť spôsobené poruchou tráviaceho systému, ktorý nedokáže efektívne eliminovať odpadové látky z tela. Ama sa môže hromadiť v kĺboch a spôsobovať zápal a iné symptómy spojené s Reiterovým syndrómom.

Preto je z pohľadu ajurvédy dôležité zaoberať sa nielen liečbou príznakov Reiterovho syndrómu, ale aj odstraňovaním Ama z tela a obnovením rovnováhy dóš. To sa často dosahuje pomocou špecifických bylín, stravovacích a životných návykov, ktoré podporujú trávenie, detoxikáciu a posilnenie imunitného systému. 

Odporúčané byliny 
  1. Guggulipid: má protizápalové vlastnosti a podporuje detoxikáciu tela, čo môže pomôcť pri zmiernení zápalu a bolesti spojených s reaktívnou artritídou

  2. Ashwagandha: je známa svojimi adaptogénnymi vlastnosťami, ktoré pomáhajú zmierniť stres a posilniť imunitný systém, čo môže byť prospešné pri liečbe autoimunitných ochorení ako je reaktívna artritída

  3. Rumogin: je kombináciou bylín, ktoré majú protizápalové a analgetické účinky, čo môže pomôcť zmierniť bolesť a nepohodlie spojené s artritídou

  4. Boswellia-curcumin: táto kombinácia bylín, Boswellia a Kurkumín, má vynikajúce protizápalové účinky a môže pomôcť pri zmiernení zápalu kĺbov

  5. Triphala: je známa svojimi detoxikačnými vlastnosťami a podporuje trávenie a elimináciu toxínov z tela, čo môže byť užitočné pri liečbe reaktívnej artritídy

Vhodná kombinácia navrhnutá Dr. Vikramom Chauhanom (Guggul 1 kapsula 2x denne, Ashwagandha 1 kapsula 2x denne, Rumogin 1 kapsula 2x denne, Boswellia-curcumin 2 kapsuly 2x denne, Triphala 2 kapsuly 2x denne)

Vhodná strava a životný štýl

Pri liečbe reaktívnej artritídy je dôležité dodržiavať vyváženú stravu bohatú na antioxidanty, zdravé tuky a vitamíny, ako aj vyhýbať sa potravinám, ktoré môžu spôsobovať zápal v tele. Dôležitý je aj dostatok pohybu, relaxácie a vyhýbanie sa stresu, čo môže pomôcť udržať imunitný systém v dobrej kondícii.

Pri výbere bylín a ďalších prírodných doplnkov stravy na liečbu reaktívnej artritídy je vždy dôležité konzultovať s lekárom alebo licencovaným ajurvédskym odborníkom, aby sa zabránilo možným interakciám s inými liekmi alebo komplikáciám.  

 

Najpredávanejšie

Produkty reiterov syndróm
€99,50 –9 %
Pôvodne: €99,50  (–9 %)
€89,60
(€74,67 bez DPH)
1 položiek celkom

Cena

8990
18990
Produkty reiterov syndróm
€99,50 –9 %
€74,67 bez DPH
€89,60
PAB105
100% čisto prírodné produkty
100%
prírodné produkty
Bez chemikálií a akýchkoľvek prídavných látok
Bez chemikálií
a akýchkoľvek prídavných látok
Pripravené na základe starodávnych ajurvédskych receptúr
Pripravené na základe
starodávnych ajurvédskych receptúr
Štandardizované extrakty s vysokým podielom účinných látok
Štandardizované extrakty
s vysokým podielom účinných látok
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz