Borelióza

Borelióza - moderný a ajurvédsky pohľad na liečbu

Borelióza, tiež známa ako lymská borelióza, je infekčné ochorenie spôsobené baktériou Borrelia burgdorferi. Táto choroba je prenášaná prostredníctvom kliešťov a môže mať rôzne prejavy a komplikácie. Medzi príznaky boreliózy patrí výsev vyrážok v tvare terča, horúčka, únava, bolesť kĺbov a svalov, ako aj neurologické a kardiovaskulárne symptómy.

Príčiny vzniku boreliózy

Z pohľadu modernej medicíny je borelióza spôsobená infekciou baktériou Borrelia burgdorferi, ktorá je prenášaná kliešťami. Baktérie sa môžu dostať do tela človeka po kousnutí infikovaným kliešťom. Z ajurvédskeho hľadiska je borelióza považovaná za nerovnováhu v dôšach, ktoré sú základnými zložkami fyziológie v ľudskom tele podľa ájurvédy. Tieto dôše sú známe ako Vata, Pitta a Kapha, a ich rovnováha je kľúčom k zachovaniu zdravia. Borelióza sa v ajurvéde chápe ako dysfunkcia v rámci týchto dôš, ktorá umožňuje rast baktérií Borrelia burgdorferi a vyvoláva rôzne symptómy.

Podľa ajurvédy je príčinou vzniku boreliózy oslabený imunitný systém a nerovnováha v dôšach. Prebytok Vata dôše môže viesť k oslabeniu imunitného systému a nervovému systému, čo zvyšuje náchylnosť k infekciám. Prebytok Pitta dôše môže spôsobiť zápalové reakcie a horúčky, ktoré sú charakteristické pre boreliózu. Kapha dôša môže spôsobiť tvorbu toxínov a hromadenie tekutín, čo môže podporovať rast baktérií.

Liečba boreliózy z ajurvédskeho hľadiska sa zameriava na obnovenie rovnováhy v dôšach a posilnenie imunitného systému. To sa dosahuje pomocou vhodnej stravy, bylín, cvičení a životného štýlu. Byliny s protizápalovými, antibakteriálnymi a imunostimulačnými vlastnosťami sa používajú na podporu liečby boreliózy. 

Odporúčané byliny

  1. Giloy (Tinospora cordifolia): tiež známy ako Amrita, má silné imunomodulačné vlastnosti a pomáha posilňovať obranyschopnosť organizmu proti infekciám. Má tiež detoxikačné účinky a pomáha odstraňovať toxíny z tela.

  2. Manjistha (Rubia cordifolia):  je známa svojimi antioxidačnými vlastnosťami a pomáha pri detoxikácii krvi. Môže tiež pomôcť zmierniť zápal a podporiť regeneráciu tkanív.

  3. Indická Echinacea (Andrographis paniculata): táto bylina má silné protizápalové a imunostimulačné účinky. Pomáha bojovať proti infekciám a posilňuje obranyschopnosť organizmu.

Vhodná kombinácia navrhnutá Dr. Vikramom Chauhanom ( Giloy 1 kapsula 2x denne, Manjistha 2 kapsuly 2x denne, Indická echinacea 1 kapsula 2x denne)

Vhodná strava a životný štýl

Pri liečbe boreliózy je dôležité dodržiavať vyváženú stravu bohatú na živiny, antioxidanty a imunitné posilňovače. Zamerajte sa na konzumáciu čerstvého ovocia, zeleniny, celozrnných potravín a bylín s protizápalovými vlastnosťami. Je tiež dôležité minimalizovať stres a vyhnúť sa toxickým prostrediam. Okrem toho sa odporúčajú aj praktiky ako jóga, meditácia a pravidelné cvičenie na posilnenie tela a mysle. 

Najpredávanejšie

PlanetAyurveda-Giloy
 
€19,90
(€16,58 bez DPH)
PlanetAyurveda-Manjisththa
Manjistha, 500mg 60 kapsúl
Skladom (>5 ks)
PA34
 
€19,90
(€16,58 bez DPH)
PlanetAyurveda-IndickaEchinacea
 
€19,90
(€16,58 bez DPH)
4 položiek celkom

Cena

1957
11957
PlanetAyurveda-Giloy
€16,58 bez DPH
€19,90
PA20
PlanetAyurveda-Manjisththa
€16,58 bez DPH
€19,90
PA34
PlanetAyurveda-IndickaEchinacea
€16,58 bez DPH
€19,90
PA24
Planet Ayurveda borelioza
€59,70 –6 %
Borelióza
Skladom (>5 ks)
€46,75 bez DPH
€56,10
PAB40
100% čisto prírodné produkty
100%
prírodné produkty
Bez chemikálií a akýchkoľvek prídavných látok
Bez chemikálií
a akýchkoľvek prídavných látok
Pripravené na základe starodávnych ajurvédskych receptúr
Pripravené na základe
starodávnych ajurvédskych receptúr
Štandardizované extrakty s vysokým podielom účinných látok
Štandardizované extrakty
s vysokým podielom účinných látok
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz