Artritída

Reumatoidná artritídamoderný a ajurvédsky pohľad na liečbu

Reumatoidná artritída je autoimunitné ochorenie charakterizované chronickým zápalom kĺbov. Medzi jej hlavné príznaky patrí bolesť, opuch, stuhnutosť a znížená pohyblivosť postihnutých kĺbov. Tento stav môže postihovať nielen kĺby, ale aj iné časti tela, ako sú svaly, šľachy a vnútorné orgány. 

Príčiny vzniku
Z pohľadu modernej medicíny sa reumatoidná artritída pripisuje kombinácii genetických faktorov, prostredia a imunitného systému, ktorý sa obracia proti vlastným bunkám organizmu. 

Podľa ajurvédy je reumatoidná artritída spojená s nerovnováhou v dóšach (bioenergetické sily) v tele, najmä v dóše Vata a Pitta. Tieto dve dóšy sú považované za hlavné faktory, ktoré ovplyvňujú výskyt tohto ochorenia.

  1. Vata dóša: nerovnováha Vata dóše môže viesť k hromadeniu chladu a sucha v kĺboch a tkanivách, čo spôsobuje krehkosť, suchosť a praskanie kĺbov. Tento stav môže spôsobiť zvýšenú bolesť a nepríjemné pocity v postihnutých oblastiach.

  2. Pitta dóša: ak je Pitta dóša v tele nadmieru aktívna, môže to viesť k zápalovým reakciám a nadmernému nahromadeniu tepla v tkanivách. Tento zápal môže poškodiť kĺby a spôsobiť bolesť, opuch a iné príznaky reumatoidnej artritídy.

Ďalšie faktory, ktoré podľa ajurvédy môžu prispievať k vzniku reumatoidnej artritídy, zahŕňajú nadmernú konzumáciu nezdravých potravín, nesprávny životný štýl a emocionálny stres. Nedostatočná strava, nedostatok pohybu a nedostatok odpočinku môžu tiež prispieť k nerovnováhe dóš v tele a zvýšenému riziku vzniku reumatoidnej artritídy. 

Odporúčané byliny
Na liečbu reumatoidnej artritídy sa často používajú ajurvédské bylinné extrakty, ktoré pomáhajú zmierniť zápal, bolesť a obnoviť rovnováhu v tele. Medzi tieto byliny patria: 

Rumo-Gin obsahuje zložky ako kurkuma, zázvor, kadidlovník pilovitý a ďalšie, ktoré majú protizápalové a analgetické účinky
Stress Support  (Ashwagandhu, Brahmi a Valerianu), ktoré pomáhajú zmierniť stres a uvoľniť napätie, čo môže mať pozitívny vplyv na reumatoidnú artritídu
Boswellia- Kurkumín je známe svojimi protizápalovými vlastnosťami a môže pomôcť pri zmiernení zápalu kĺbov
 

Vhodná strava a životný štýl
Z pohľadu ajurvédy je dôležité dodržiavať vyváženú stravu, ktorá podporuje trávenie a neutralizuje nadmernú tvorbu škodlivých metabolických produktov. Odporúča sa tiež vyhýbať sa potravinám, ktoré vyvolávajú zápal, ako sú rafinované cukry a príliš kyslé potraviny. Okrem toho je dôležité mať pravidelný životný rytmus, dostatok spánku a minimalizovať stres.

S touto komplexnou podporou založenou na ajurvédskych princípoch môžete zmierniť príznaky reumatoidnej artritídy a dosiahnuť lepšiu kvalitu života. Doprajte svojmu telu láskavú starostlivosť a investujte do svojho zdravia s ajurvédskymi bylinnými extraktami. 

Najpredávanejšie

PlanetAyurveda-Ashwagandha
Ashwagandha, 500mg 60 kapsúl
Skladom (>5 ks)
PA01
 
€19,90
(€16,58 bez DPH)
PlanetAyurveda-BoswelliaCurcumin
 
€19,90
(€16,58 bez DPH)
PlanetAyurveda-Osteoplan
Osteo Plan, 500mg 60 kapsúl
Skladom (>5 ks)
PA48
 
€19,90
(€16,58 bez DPH)
7 položiek celkom

Cena

1957
11957
PlanetAyurveda-Ashwagandha
€16,58 bez DPH
€19,90
PA01
PlanetAyurveda-BoswelliaCurcumin
€16,58 bez DPH
€19,90
PA13
PlanetAyurveda-Osteoplan
€16,58 bez DPH
€19,90
PA48
PlanetAyurveda-Stresssupport
€16,58 bez DPH
€19,90
PA29
PlanetAyurveda-CissusPower
€16,58 bez DPH
€19,90
PA52
PlanetAyurveda-RumoGin
€16,58 bez DPH
€19,90
PA33
Planet ayurveda reumatoidna artritida
€59,70 –6 %
Reumatoidná artritída
Skladom (>5 ks)
€46,75 bez DPH
€56,10
PAB87
100% čisto prírodné produkty
100%
prírodné produkty
Bez chemikálií a akýchkoľvek prídavných látok
Bez chemikálií
a akýchkoľvek prídavných látok
Pripravené na základe starodávnych ajurvédskych receptúr
Pripravené na základe
starodávnych ajurvédskych receptúr
Štandardizované extrakty s vysokým podielom účinných látok
Štandardizované extrakty
s vysokým podielom účinných látok
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz