KVALITA PRODUKTOV

Ako sa vyznať v rozširujúcej sa ponuke ajurvédskych produktov u nás? Všímajte si najmä, čo presne obsahujú kapsuly ajurvédskych výživových doplnkov a z čoho sú vyrobené.  

Kvalitna ajurvedska medicina Planet Ayurveda Slovensko

KVALITA PLANET AYURVEDA­ ® :

Pre naše ajurvédske produkty platí niekoľko zásad ohľadom kvality:

  • 100% vegetariánske kapsuly
  • Najúčinnejší štandardizovaný extrakt
  • Až 500 mg v jednej kapsuly
  • 100% čisté produkty bez plnív, aditív a chemikálií
  • Pozitívna energia 
  • Dôkladné laboratórne testy a medzinárodné certifikáty 

 

100% vegetariánske kapsuly

Používame 100% vegetariánske kapsuly vyrobené z rastlinnej celulózy a nie z tvrdenej želatíny, ktoré sú menej nákladné, vyrobené z chemikálií, hovädzích chrupaviek a bravčových čriev.

Najúčinnejší štandardizovaný extrakt

V našich 100% prírodných bylinných doplnkoch používame štandardizované extrakty a nie bežné extrakty.

Existujú tri typy bylinných extraktov:

  • Čistý bylinný prášok (časť byliny upravená na prášok).
  • Bylinný extrakt (extrakt z byliny, pričom sa neskúma obsah konkrétnych látok v extrakte).
  • Štandardizovaný bylinný extrakt – V tomto type extraktu sa určuje % zastúpenie účinných látok. Všeobecne je nami pripravovaná úroveň koncentrácie veľmi vysoká, z 100 kg bylinného prášku koncentráciou pripravý len 10 kg štandardizovaného extraktu. Potom sa v tomto extrakte ďalej testuje obsah účinných látok (napr. pri Ashwagandhe je to obsah withanolidov). Extrakt je ďalej určený na predaj iba vtedy, keď spĺňa kritériá pre použite. V prípade že nie, extrakt sa ďalej nepoužíva ako štandardizovaný extrakt, ale ďalej sa používa len ako čistý bylinný extrakt. V našich kapsuliach používame iba štandardizovaný extrakt.
 
Náklady na výrobu surového bylinného prášku sú minimálne, náklady na výrobu bylinného extraktu sú 10 x vyššie, náklady na výrobu štandardizovaného extraktu sú ešte vyššie.
 
Až 500mg v jednej kapsuly
 
Naše vegetariánske kapsuly obsahujú až 500 mg štandardizovaného bylinného extraktu, pričom mnohí iní výrobcovia používajú 250 mg bylinného extraktu alebo surového bylinného prášku.

 100% čisté produkty bez plnív, aditív a chemikálií

Naše produkty sú 100% prírodné. Mnohí výrobcovia plnia svoje 500 mg kapsule 250 mg bylinného extraktu a zvyšok doplnia surovým bylinným práškom, plnivami, chemikáliami, múkou atď, len aby znížili náklady. Naše kapsuly obsahujú výlučne 500 mg štandardizovaného extraktu bez akýchkoľvek konzervantov, plnív či chemikálií. 

 

Dôkladné laboratórne testy a medzinárodné certifikáty

Akreditované laboratóriá Slovensko

 Všetky výživové doplnky značky Planet Ayurveda­® boli dôkladne otestované akreditovanými laboratóriami v rámci EU na obsah ťažkých kovov (olovo, ortuť, kadmium, arzén) a mikrobiológiu (E.coli a Salmonella) a v plnej miere vyhoveli normám EU, na základe čoho bolo následne schválené ich uvedenie na trh EU Úradom pre verejné zdravie SR.

Spoločnosť Planet Ayurveda­® India je držiteľom niekoľkých medzinárodných certifikátov, vrátane certifikátu pre organické produkty ECOCERT ORGANIC.

 

Pozitívna energia

A navyše, všetky naše produkty sú naplnené pozitívnou energiou, požehnaním a vysokou karmou. Naše ceny zodpovedajú nášmu poslaniu priniesť vám a celému svetu kombináciu liečivých bylín v tej najvyššej kvalite.

100% čisto prírodné produkty
100%
prírodné produkty
Bez chemikálií a akýchkoľvek prídavných látok
Bez chemikálií
a akýchkoľvek prídavných látok
Pripravené na základe starodávnych ajurvédskych receptúr
Pripravené na základe
starodávnych ajurvédskych receptúr
Štandardizované extrakty s vysokým podielom účinných látok
Štandardizované extrakty
s vysokým podielom účinných látok
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz