Čistenie krvi

Čistenie krvi - moderný a ajurvédsky pohľad na liečbu

Čistenie krvi je proces, ktorý sa snaží odstrániť toxíny a nečistoty z krvného obehu, čím sa zlepšuje celkové zdravie organizmu a posilňuje imunitný systém. Medzi príznaky potreby čistenia krvi patrí únava, opuchy, nečistá pokožka, chronická únava a opakujúce sa infekcie.

Príčiny vzniku

Podľa modernej medicíny sa nečistoty v krvi môžu hromadiť v dôsledku nezdravého stravovania, nedostatočného pohybu, nadmerného stresu, nadmerného užívania liekov alebo toxínov v životnom prostredí. 

Podľa ajurvédskeho pohľadu je krv považovaná za jednu z hlavných životne dôležitých tekutín v tele. Je to nosič živín a kyslíka, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie buniek a orgánov. Ajurvéda tvrdí, že nečistoty v krvi, nazývané "Ama", sú zodpovedné za mnoho ochorení a nerovnováh v tele.

Ama je v ajurvédskej medicíne považovaná za nezdravú formu trávnej hmoty, ktorá sa tvorí v dôsledku narušenia trávenia a metabolizmu. Vzniká, keď tráviaci oheň, nazývaný "Agni", nie je dostatočne silný na spracovanie potravy, čo vedie k tvorbe toxických látok, ktoré sa v tele hromadia.

Tieto nečistoty sa môžu pohybovať po celom tele a ukladať sa v rôznych tkanivách a orgánoch, vrátane krvných ciev. Keď sa hromadia v krvi, môžu spôsobiť rôzne zdravotné problémy, ako je napríklad zvýšený zápal, oslabený imunitný systém, zažívacie ťažkosti a iné choroby.

Na odstránenie Ama a čistenie krvi používa ajurvéda rôzne metódy, vrátane detoxikačných terapií, zmeny stravovacích návykov, cvičenia, jogy a užívania špeciálnych bylinných prípravkov, ktoré majú schopnosť podporovať trávenie, eliminovať toxíny a obnovovať rovnováhu v tele.

Pretože ajurvéda verí, že nečistoty v krvi môžu byť spôsobené rôznymi faktormi, ako sú zlá strava, nedostatočný pohyb, nadmerný stres alebo nedostatočná hygiena, odporúča sa zamerať sa na celkový životný štýl a zdravé návyky, aby sa predišlo hromadeniu Ama a zlepšilo sa celkové zdravie.

Odporúčané byliny

  1. Neem: je známy svojimi antibakteriálnymi a detoxikačnými vlastnosťami. Pomáha pri odstraňovaní toxínov z krvi a podporuje čistenie a regeneráciu krvných ciev.

  2. Kurkumín: je hlavná aktívna zložka kurkumy, je silný antioxidant, ktorý pomáha pri eliminácii voľných radikálov a detoxikácii organizmu. Podporuje tiež čistenie pečene a podporuje zdravý zápalový proces.

Vhodná kombinácia navrhnutá Dr. Vikramom Chauhanom (Neem, Kurkumín 1-2 kapsuly 2 x denne)


Vhodná strava a životný štýl

Podľa ajurvédy je dôležité konzumovať čistú a vyváženú stravu, ktorá obsahuje veľa čerstvého ovocia a zeleniny, minimálne spracovaných potravín a zdravých tukov. Treba sa vyhýbať nadmernému konzumovaniu ťažko stráviteľných potravín a toxických látok, ako sú alkohol a fajčenie. Dôležitý je aj pravidelný pohyb a cvičenie, ktoré podporuje cirkuláciu krvi a lymfy.

Moderná medicína tiež odporúča podobné zásady zdravej výživy a životného štýlu, ako je konzumácia vyváženej stravy, dostatočný príjem vody, pravidelná fyzická aktivita a minimalizácia stresu.

S použitím týchto bylín a dodržiavaním zdravých stravovacích a životných návykov je možné účinne podporiť proces čistenia krvi a zlepšiť celkové zdravie organizmu. Ak však máte akékoľvek zdravotné problémy, je dôležité konzultovať s lekárom alebo odborníkom na výživu.

Najpredávanejšie

PlanetAyurveda-Neem
Neem, 500mg 60 kapsúl
Skladom (>5 ks)
PA27
 
€19,90
(€16,58 bez DPH)
PlanetAyurveda-Curcumin
Kurkumín 95, 500mg 60 kapsúl
Skladom (>5 ks)
PA25
 
€19,90
(€16,58 bez DPH)
2 položiek celkom

Cena

1920
11920
PlanetAyurveda-Neem
Neem, 500mg 60 kapsúl
Skladom (>5 ks)
€16,58 bez DPH
€19,90
PA27
PlanetAyurveda-Curcumin
€16,58 bez DPH
€19,90
PA25
100% čisto prírodné produkty
100%
prírodné produkty
Bez chemikálií a akýchkoľvek prídavných látok
Bez chemikálií
a akýchkoľvek prídavných látok
Pripravené na základe starodávnych ajurvédskych receptúr
Pripravené na základe
starodávnych ajurvédskych receptúr
Štandardizované extrakty s vysokým podielom účinných látok
Štandardizované extrakty
s vysokým podielom účinných látok
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz