Kandidóza - kvasinková infekcia

Kandidóza - kvasinková infekcia - moderný a ajurvédsky pohľad na liečbu

Kandidóza, často nazývaná kvasinková infekcia, je stav spôsobený nadmerným rastom kvasiniek Candida v tele. Tento stav môže mať rôzne prejavy, od miernych podráždení až po závažné zdravotné problémy. Medzi najčastejšie príznaky patria svrbenie, pálenie, bolesti pri močení, výtok z pošvy (u žien), a začervenanie a opuch okolo genitálií.

Príčiny vzniku

Z pohľadu modernej medicíny je kandidóza často spôsobená oslabením imunitného systému, užívaním antibiotík, hormonálnymi nerovnováhami alebo nedostatočnou hygienou. Aj z ajurvédskeho hľadiska je oslabený imunitný systém jedným z hlavných faktorov, ktorý umožňuje prejav kandidózy. Ďalšie príčiny môžu zahŕňať nerovnováhu v tráviacom systéme, nadmerný stres a nesprávnu stravu.


Odporúčané byliny

  1. Chanca Piedra: táto bylina je známa svojimi antibakteriálnymi a antivírusovými vlastnosťami, ktoré môžu pomôcť zmierniť infekcie spôsobené Candidou

  2. Female Health: kombinácia bylín, ako je Shatavari a Ashoka, v tomto produkte pomáha vyrovnať hormonálnu rovnováhu u žien a posilňuje imunitný systém

  3. Shatavari: táto bylina je tradične používaná na podporu reprodukčného systému, čo môže pomôcť pri obnovení rovnováhy v pošvovom prostredí a zmiernení príznakov kandidózy

  4. Neem: priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť organizmu pred nežiadúcimi mikroorganizmami (baktérie, vírusy, plesne...)

Vhodná kombinácia navrhnutá Dr. Vikramom Chauhanom (Chanca Piedra 1 kapsula 2x denne, Female Health, Shatavari 2 kapsuly 2 x denne)

Vhodná strava a životný štýl

Podľa ajurvédskeho prístupu je dôležité dodržiavať vyváženú stravu, ktorá obsahuje čerstvé a ľahko stráviteľné potraviny, ako sú zelenina, ovocie, celozrnné obilniny a bylinné čaje. Je tiež dôležité vyhnúť sa nadmernému príjmu cukru a kvasiniek, ktoré môžu podporovať rast kvasiniek Candida.

Na liečbu kandidózy je dôležité zamerať sa aj na zmenu životného štýlu. Patrí sem znižovanie stresu, pravidelná fyzická aktivita a dostatok spánku. Dodržiavanie hygienických zvyklostí je tiež kľúčové, ako aj minimalizovanie užívania antibiotík a iných liekov, pokiaľ to nie je nevyhnutné.

Získajte úľavu od kvasinkovej infekcie pomocou našich účinných ajurvédskych bylinných extraktov od Planet Ayurveda. Objednajte si ešte dnes a začnite cítiť úľavu od príznakov kandidózy!

Najpredávanejšie

kandidoza
Kandidóza - kvasinková infekcia
Skladom (>5 ks)
PAB116
 
€56,10
(€46,75 bez DPH)
1 položiek celkom

Cena

5657
15657
kandidoza
€46,75 bez DPH
€56,10
PAB116
100% čisto prírodné produkty
100%
prírodné produkty
Bez chemikálií a akýchkoľvek prídavných látok
Bez chemikálií
a akýchkoľvek prídavných látok
Pripravené na základe starodávnych ajurvédskych receptúr
Pripravené na základe
starodávnych ajurvédskych receptúr
Štandardizované extrakty s vysokým podielom účinných látok
Štandardizované extrakty
s vysokým podielom účinných látok
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz