Zápaly v tele

Zápaly v tele -  moderný a ajurvédsky pohľad na liečbu

Zápal v tele je stav, ktorý môže postihnúť rôzne časti tela a prejaviť sa rôznymi spôsobmi. Medzi bežné príznaky zápalu patrí bolesť, opuch, začervenanie a znížená funkcia postihnutej oblasti. Ďalšie príznaky môžu zahŕňať horúčku, únava a celkové zhoršenie pohody.

Príčiny zápalov v tele

Zápal v tele môže byť spôsobený rôznymi faktormi, vrátane infekcií, poranení, autoimunitných reakcií a dlhodobého vystavenia stresu. Z pohľadu modernej medicíny sa zápal vyvoláva imunitnou odpoveďou organizmu na poškodenie alebo infekciu. Ajurvéda vidí zápal ako nerovnováhu v dóšach, najmä v dóše Pitta, ktorá vedie k nadmernému zahrievaniu a podráždeniu tela.

Z pohľadu ajurvédskej medicíny je zápal v tele spojený s nerovnováhou v dóšach, najmä v dóše Pitta a Vata. Tieto dóše sú jednými z troch základných bioenergetických síl alebo dóš v ľudskom tele, ako definuje ajurvéda. Zápal sa v ajurvédskej teórii vysvetľuje ako prejav nerovnováhy týchto dóš.

Dóša Pitta je spojená s oheň a vodou a je zodpovedná za metabolizmus, trávenie a termoreguláciu. Nadmerná dominancia Pitty môže viesť k zvýšeniu tepla a zápalových stavov v tele. Dósa Vata, zodpovedná za pohyb a komunikáciu v tele, keď je v nerovnováhe, môže spôsobiť suchosť, nestabilitu a zvýšenú citlivosť, čo môže tiež prispieť k zápalovým stavom.

Podľa ajurvédy môže nerovnováha v týchto dóšach vznikať z rôznych príčin vrátane nezdravých stravovacích návykov, stresu, nedostatočného spánku, nesprávneho životného štýlu a podobne. Tieto faktory môžu narušiť rovnováhu dóš a viesť k zvýšenému riziku zápalových stavov v tele.

Odporúčané byliny 
  1. Pitta Shamak: tento bylinný extrakt je známy svojimi chladivými vlastnosťami, ktoré pomáhajú vyvažovať prebytok dóše Pitta a zmierniť zápal v tele

  2. Ashwagandha: je adaptogénna bylina, ktorá pomáha zmierniť stres a posilňuje imunitný systém, čo môže byť prospešné pri liečbe zápalových stavov

  3. Gugullipid: obsahuje zložky, ktoré majú protizápalové účinky a pomáhajú znižovať hladiny zápalových mediátorov v tele

  4. Kurkumín: je známy svojimi silnými protizápalovými vlastnosťami a môže byť účinný pri zmiernení zápalových stavov v tele

  5. Neem: je známy svojimi protizápalovými a antibakteriálnymi vlastnosťami. Pomáha v boji proti infekciám a zápalovým stavom v tele

Vhodná kombinácia navrhnutá Dr. Vikramom Chauhanom (Pitta Shamak, Ashwagandha, Gugullipid, Kurkumín 2 kapsuly 2 x denne)

Tieto ajurvédske byliny sú zoskupené v našich prírodných výživových doplnkoch, ktoré sú špeciálne navrhnuté na podporu liečby zápalu v tele. Naša formula je starostlivo vybraná a zostavená tak, aby poskytovala úľavu a podporu pri zápalových stavoch.

Vhodná strava a životný štýl

Okrem užívania prírodných výživových doplnkov je dôležité aj dodržiavať vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Zamerajte sa na konzumáciu čerstvých a celých potravín, vyhýbajte sa potravinám s vysokým obsahom rafinovaného cukru a tukov a pravidelne cvičte alebo praktikujte jogy a meditáciu na zníženie stresu a podporu celkového zdravia.

Ak sa potrebujete zbaviť zápalu v tele a dosiahnuť harmóniu a rovnováhu vo svojom tele, naše ajurvédske výživové doplnky môžu byť pre vás tou správnou voľbou. Objednajte si ešte dnes a začnite cítiť úľavu a pohodu vo vašom tele! 

 

Najpredávanejšie

zapal v tele
€79,60 –7 %
Zápal v tele
Skladom (>5 ks)
PAB115
Pôvodne: €79,60  (–7 %)
€74
(€61,67 bez DPH)
1 položiek celkom

Cena

7475
17475
zapal v tele
€79,60 –7 %
Zápal v tele
Skladom (>5 ks)
€61,67 bez DPH
€74
PAB115
100% čisto prírodné produkty
100%
prírodné produkty
Bez chemikálií a akýchkoľvek prídavných látok
Bez chemikálií
a akýchkoľvek prídavných látok
Pripravené na základe starodávnych ajurvédskych receptúr
Pripravené na základe
starodávnych ajurvédskych receptúr
Štandardizované extrakty s vysokým podielom účinných látok
Štandardizované extrakty
s vysokým podielom účinných látok
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz