Slabé sexuálne zdravie u muža

Slabé sexuálne zdravie u mužovmoderný a ajurvédsky pohľad na liečbu

Slabé sexuálne zdravie u mužov môže mať vážny vplyv na ich kvalitu života a sebavedomie. Prejavuje sa rôznymi príznakmi, vrátane problémov s erekciou, nízkou sexuálnou túžbou, či výdatnosťou.

Príčiny vzniku

Podľa modernej medicíny môžu byť príčinami slabého sexuálneho zdravia u mužov faktory ako chronický stres, sedavý životný štýl, nezdravá strava a rôzne zdravotné problémy ako napríklad obezita alebo ochorenia kardiovaskulárneho systému.

Vo všobecnosti môže byť z pohľadu ajurvédy slabé sexuálne zdravie u mužov spôsobené nerovnováhou tridóša - Vata, Pitta a Kapha. Nerovnováha týchto energií môže ovplyvniť nielen fyzické, ale aj emocionálne a mentálne zdravie mužov, čo sa môže prejaviť aj vo sfére sexuality.

Podľa ajurvédskeho hľadiska existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu prispievať k slabému sexuálnemu zdraviu muža:

 1. dysbalans dóš (energetických princípov): v ajurvéde je sexuálna vitalita spojená s rovnováhou dóš - Váta, Pitta a Kapha. Ak je v tele nerovnováha týchto dóš, môže to ovplyvniť sexuálnu funkciu. Napríklad nadmerná Vata dóša môže spôsobiť suchosť, Pitta môže vyvolať zápalové procesy, a Kapha môže spôsobiť hromadenie toxínov.

 2. dysfunkcia Agni (tráviaci oheň): podľa ajurvédy je zdravie sexuálneho systému tesne spojené s tráviacim systémom. Ak je Agni oslabený alebo porušený, môže to ovplyvniť metabolizmus, vstrebávanie živín a detoxikáciu tela, čo môže viesť k problémom so sexuálnym zdravím.

 3. dhatus (tkanivá) a ojas (vitalita): podľa ajurvédskej teórie je sexuálna vitalita úzko spojená s kvalitou dhatus (tkanív) a ojas (vitality). Ak sú dhatus oslabené alebo ojas je nízky, môže to ovplyvniť sexuálnu výkonnosť a libido.

 4. stres a únava: nadmerný stres, úzkosť a únava môžu viesť k oslabeniu nervovej sústavy a hormonálnemu nerovnováhe, čo môže mať nepriaznivý vplyv na sexuálnu funkciu

 5. dysfunkcia vazokonstrikcie a krvného obehu: podľa ajurvédy je správny krvný obeh kľúčový pre sexuálnu vitalitu. Ak sú cievy zúžené alebo je krvný obeh obmedzený, môže to spôsobiť problémy so sexuálnou funkciou.

Tieto faktory sú často vzájomne prepojené a môžu spôsobovať slabé sexuálne zdravie u mužov. Ajurvéda sa snaží obnoviť rovnováhu v tele a podporiť zdravie sexuálneho systému pomocou vyváženej stravy, životného štýlu a bylinných liečiv.

Odporúčané byliny:

 1. Shilajit: tento prírodný minerál sa v ajurvéde často používa na podporu sexuálneho zdravia mužov. Obsahuje dôležité minerály a stopové prvky, ktoré podporujú celkovú vitalitu a sexuálnu výkonnosť.

 2. Tribulus Terrestris: tento adaptogén sa používa na zvýšenie hladiny testosterónu a zlepšenie sexuálnej funkcie u mužov

 3. Safed Musli (Chlorophytum borivilianum): táto bylina je známa svojimi afrodiziakálnymi vlastnosťami a podporuje produkciu testosterónu, čo môže mať pozitívny vplyv na libido a sexuálnu výkonnosť mužov

 4. Kapikachu (Mucuna pruriens): obsahuje l-dopu, prekurzor neurotransmitera dopamínu, ktorý môže podporiť sexuálnu túžbu a funkciu. Môže tiež pomôcť zmierniť stres a úzkosť spojenú so slabým sexuálnym zdravím.

 5. Ashwagandha (Withania somnifera): táto adaptogénna bylina sa používa na zmiernenie stresu a únavy, ktoré môžu ovplyvniť mužskú sexuálnu výkonnosť. Podporuje aj celkovú vitalitu a energiu.

 6. Gokshura (Tribulus terrestris): ďalšia bylina známa svojimi afrodiziakálnymi účinkami a schopnosťou zlepšiť mužskú sexuálnu funkciu. Podporuje produkciu testosterónu a zlepšuje krvný obeh v oblasti panvových orgánov.

 7. Safed Beej (Vernonia anthelmintica): táto bylina sa tradične používa na podporu mužskej sexuálnej výkonnosti a liečbu sexuálnych porúch. Môže pomôcť zvýšiť libido a zlepšiť erekciu.

Vhodná kombinácia navrhnutá Dr. Vikramom Chauhanom ( Shilajit, Tribulus, Male Support 1 kapsulu 2x denne z každého produktu)


Vhodná strava a životný štýl

Podľa ajurvédy je dôležité dodržiavať vyváženú stravu, ktorá obsahuje čerstvé ovocie, zeleninu, celozrnné obilniny, orechy a semená. Zároveň je dôležité vyhnúť sa jedlám s vysokým obsahom tuku a rafinovaných cukrov, ktoré môžu negatívne ovplyvniť sexuálne zdravie.

Odporúča sa tiež cvičiť pravidelne, venujúc sa najmä cvičeniam, ktoré podporujú kardiovaskulárne zdravie a zlepšujú krvný obeh. Dôležitý je aj dostatok spánku a riadenie stresu pomocou techník relaxácie ako je meditácia a joga.

Pri liečbe slabého sexuálneho zdravia u mužov je dôležité kombinovať prístupy modernej medicíny s tradičnými metódami ajurvédy. Bylinné doplnky môžu byť účinnou formou podpory mužského sexuálneho zdravia a kvality života. Pri ich užívaní je však dôležité konzultovať s lekárom a dodržiavať odporúčané dávkovanie.

Najpredávanejšie

Planet Ayurveda Slabe sexualne zdravie u muza
€59,70 –6 %
Slabé sexuálne zdravie u muža
Skladom (>5 ks)
PAB88
Pôvodne: €59,70  (–6 %)
€56,10
(€46,75 bez DPH)
1 položiek celkom

Cena

5657
15657
Planet Ayurveda Slabe sexualne zdravie u muza
€59,70 –6 %
€46,75 bez DPH
€56,10
PAB88
100% čisto prírodné produkty
100%
prírodné produkty
Bez chemikálií a akýchkoľvek prídavných látok
Bez chemikálií
a akýchkoľvek prídavných látok
Pripravené na základe starodávnych ajurvédskych receptúr
Pripravené na základe
starodávnych ajurvédskych receptúr
Štandardizované extrakty s vysokým podielom účinných látok
Štandardizované extrakty
s vysokým podielom účinných látok
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz