Ajurvédske byliny na podporu rastu vlasov

Ajurvédsky byliny na výživu a podporu rastu vlasov

Nižšie uvedené byliny sa v ajurvéde používajú na zvýšenie kvality a zrýchlenie rastu vlasov. Slúžia tiež ako výživa pre vlasy a zdravú vlasovú pokožku. Byliny zmierňujú problémy s vlasmi a čo je najdôležitejšie, riešia tiež ich skryté príčiny.

Ak sa užívajú spolu, využíva sa ich synergický efekt, pričom v tele vyrovnávajú tri energie - satva, radžas a tamas, tiež tri dóše - vata, pitta a kapha. Taktiež podporujú v tele cirkuláciu krvi.

 

Ajurvédske byliny na predchádzanie rednutiu a strate vlasov:

 

Yashtimadhu (Glycyrrhiza glabra):

V starovekej medicíne je jednou z najlepších bylín proti starnutiu. V modernom svete je známa ako sladké drievko. Yashtimadhu podporuje rast nových vlasov a povzbudzuje pamäť. Predchádza strate vlasov.

Ashwagandha (Withania somnifera):

Má adaptogénne a omladzujúce vlastnosti, keďže redukuje fyziologický a psychologický stres. Celkovo napomáha pocitu pohody a predchádza strate vlasov. Udržiava zdravý imunitný systém, upokojuje mozog. Pomáha regenerácii nových vlasov. Pôsobí proti úzkostiam a tiež sa správa protistresovo. Obsahuje vysokú koncentráciu withanolidov, čo má významnú medicínsku hodnotu.

Bhumiamla (Phyllanthus niruri, Chanca piedra):

Bhumiamla je veľmi efektívnou bylinou na odstraňovanie voľných radikálov z tela. Odbúrava toxíny a omladzuje telo. Obsahuje látky, ktoré zamedzujú predčasnej strate vlasov. Tiež zabraňuje šediveniu vlasov. Bhumiamla zrýchľuje metabolizmus toxínov v tele a spomaľuje starnutie.

Bhringraj (Eclipta alba):

Bhringraj zastavuje starnutie, a tiež v tele vyrovnáva dóšu pitta. Má vynikajúce vlastnosti pri predchádzaní straty vlasov, predčasnom šedivení a rozštiepených končekoch. Je veľmi efektívna pri raste vlasov a posiľňovaní vlasových korienkov. Je dobrá pre celkovú starostlivosť o vlasy.

Amalaki (Emblica officinalis):

Známa ako indický egreš. Je najbohatším zdrojom vitamínu C a antioxidantov, predchádza predčasnému šediveniu vlasov a starnutiu. Používaním tejto bylinky sa rovnako predchádza predčasnej strate vlasov.

Brahmi (Bacopa monnieri):

Je jednou z najsilnejších povzbudzujúcich prostriedkov na pamäť používaná už stáročia na terapeutické účely. Má vynikajúce účinky na nervový systém. Brahmi obsahuje rôzne alkaloidy ako brahmín, bakapozid, manitol, herzaponín, triterpenoid, saponíny a kukurbitacín. Je prirodzenou ochranou buniek a antioxidantom, tiež odstraňuje z tela toxíny.

 

Strata vlasov    Plešatosť    Ustavičné rednutie vlasov    Lysé miesta a zlá cirkulácia    Predčasné šedivenie vlasov    Stres    Drsné a suché vlasy   

 

Odporúčané produkty:

Hair Growth Formula

Ashwagandha Kapsuly

Chanca Piedra Kapsuly

Amalaki Kapsuly

Brahmi Kapsuly

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz