Ajurvédske byliny na podporu chute do jedla a zvýšenie hmotnosti

Ajurvédske byliny na podporu chute do jedla a zvýšenie hmotnosti

Ajurvédska medicína odporúča niekoľko bylín a korenín pre ľudí, ktorí chcú zvýšiť svoju hmotnosť a podporiť chuť do jedla. Nižšie uvedené byliny regulujú telesný metabolizmus a poskytujú efektívne výsledky u ľudí s podváhou.

Byliny a koreniny pôsobia synergický - zlepšujú výdrž, odolnosť a zvyšujú hmotnosť. Bylinky taktiež zvyšujú silu svalov, ich pružnosti a podporujú nárastu hmotnosti svalov.

 

Ajurvédske byliny na zvyšovanie hmotnosť a podporu chuti do jedla:

1)  Ashwagandha (Withania somnifera):

Je jednou z najbežnejších bylín na nárast hmotnosti. Bylina má antioxidačné, antistresové a protinádorové vlastnosti. Je prospešná pre svalový systém, keďže pretvára nadmerný tuk na svalstvo. Ashwagandha poskytuje vhodnú výživu, fyzickú výdrž a redukuje v tele tuk. 

 

2)  Vidanga (Embelia ribes):

Vidanga má horúcu potenciu a zvyšuje v tele metabolizmus. Zväčšuje hmotnosť zdokonalením tráviaceho ohňa. Udržiava zdravý tráviaci systém. 

 

3)  Haritaki (Terminalia chebula):

Táto bylinka je využívaná na medicínske účely už od staroveku. Hrá významnú úlohu pri správnom fungovaní tráviaceho systému. Bylinka zlepšuje trávenie, zvyšuje chuť do jedla a vylepšuje energiu a imunitu. Bylinka Haritaki uvoľňuje zápchu, stratu chuti do jedla a udržiava v tele zdravú svalovú hmotu.

 

4)  Bibhitaki (Terminalia bellirica):

Bylinka Bibhitaki obsahuje esenciálne vitamíny, minerály, proteíny, tanínovú kyselinu, kyselinu elagovú, galovú atď., ktoré poskytujú telu výživu. Bibhitaki zvyšuje imunitu a podporuje dlhovekosť.     

5)  Amlaki (Phyllanthus emblica):

Amla je najbežnejšou bylinkou, ktorá má omladzujúce účinky. Táto vynikajúca rastlina zvyšuje telesnú vitalitu, imunitu a povzbudzuje metabolizmus. Amla má priaznivý účinok na zvyšovanie hmotnosti. Antioxidačné vlastnosti odstraňujú voľné radikály a pomáhajú pri regenerácii buniek. Udržiava celkovú silu svalov v tele.

 

6)  Saunf (Foeniculum vulgare):

Je bežne známa ako feniklové semienka. Zlepšuje chuť, pôsobí ako digestívum a stimuluje chuť do jedla. Fenikel sa používa pri strate chuti do jedla, nevoľnosti, zlom trávení, bolesti v žalúdku, nafukovaní a anorexii.

 

7)  Pippali (Piper longum):

Táto vynikajúca bylina zvyšuje úroveň základného metabolizmu, čím sa automaticky zvyšuje hmotnosť. Funguje ako vynikajúca prírodná podpora chuti do jedla, stimuluje tráviaci oheň a redukuje bolesť v žalúdku pri probléme nafukovania.

 

8)  Jeerak (Cuminum cyminum):

Rasca má vynikajúce výsledky pri rozličných problémoch, ako je slabá imunita, strata chuti do jedla, problémy s trávením a podváha. Výborne funguje pri naberaní váhy.

 

Kedy je vhodné užívať ajurvédske byliny:

  • Podváha.
  • Anorexia.
  • Strata hmotnosti.
  • Zvýšenie sily svalov.
  • Podpora chuti do jedla (podváha, ochorenie).

 

Odporúčané produkty:

Weight Gain Formula

Ashwagandha Kapsule

Triphala Kapsule

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz