Ashwagandha, 500mg 60 kapsúl

Kód: PA01
€19,90 €16,58 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
25.7.2024
Možnosti doručenia

Najlepšie prírodné tonikum v rámci ajurvédskej medicíny. Upokojuje nervovú sústavu a vracia energiu a silu. 

Naša Ashwagandha je silný a čistý štandardizovaný extrakt 10:1. Je to prírodný doplnok stravy známy pre svoje adaptogénne vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať stres, úzkosť a depresiu, zlepšovať kognitívne funkcie a podporovať celkové zdravie srdca. Tento extrakt je bohatý na withanolidy (6-6,5%), aktívne zložky, ktoré prispievajú k hormonálnej rovnováhe, posilňujú imunitu a zvyšujú energiu a vitalitu. Okrem toho Ashwagandha podporuje kvalitný spánok, zlepšuje pamäť a koncentráciu a má silné antioxidačné a protizápalové účinky.

Detailné informácie

100% čisto prírodné produkty
100%
prírodné produkty
Bez chemikálií a akýchkoľvek prídavných látok
Bez chemikálií
a akýchkoľvek prídavných látok
Pripravené na základe starodávnych ajurvédskych receptúr
Pripravené na základe
starodávnych ajurvédskych receptúr
Štandardizované extrakty s vysokým podielom účinných látok
Štandardizované extrakty
s vysokým podielom účinných látok

Podrobný popis

ASHWAGANDHA - AŠVAGANDA : zníženie stresu, úzkosti a depresie, podpora svalov, zdravia srdca a kognitívnych funkcií

Ashwagandha (Withania somnifera) je rastlinou, ktorá sa v najväčšom celosvetovom bylinnom medicínskom systéme považuje za prvotriedne prírodné tonikum. Je jednou z najcennejších bylín v ajurvédskom medicínskom systéme s históriou používania viac ako 3000 rokov. Ashwagandha, tiež známa pod názvom Winter Cherry (zimná čerešňa) zlepšuje schopnosť tela udržať si fyzickú silu a zlepšuje adaptáciu organizmu na rôzne typy stresu. Ashwagandha patrí medzi najčastejšie používané prísady v rôznych omladzovacích sérach. Pomáha udržať správnu výživu tkanív a to najmä svalov a kostí, pričom podporuje správnu činnosť nadobličiek a reprodukčných orgánov.

Ashwagandha účinky:

 • Ashwagandha (na Slovensku často Ašvaganda) je v rámci ajurvédy najlepším prírodným nervovým tonikom. Upokojuje celý nervový systém.  Napomáha pri liečbe ochorení nervového systému.  Uvoľňuje stres a napomáha normálnemu fungovaniu nervového systému. Znižuje nervozitu, upokojuje myseľ a navodzuje spokojnosť mysle, čím napomáha bojovať s negatívnymi adaptogénmi.
 • Často sa podáva pacientom, ktorí trpia závratmi, bezvedomím, úzkosťou či depresiami. Potláča mentálnu a fyzickú slabosť. Zvyšuje výkonnosť svalov a odolnosť. Posilňuje telo a obmedzuje únavu spôsobenú nahromadením negatívnych energií v tele. Funguje ako „rasayan“, t.j. substancia, ktorá pomáha pri predčasnom starnutí a osviežuje celé telo.
 • Poskytuje výživu pre mozog a umožňuje mu správne a výkonnejšie fungovať. Stimuluje rast axónov a dendridov nervovej bunky. Zlepšuje mentálne schopnosti, schopnosť zapamätania si a zlepšuje koncentráciu.
 • Uvoľňuje kŕče v artériách ako aj vo svaloch. Zlepšuje cirkuláciu krvi a tým aj celkovú výživu buniek v tele. Má vysoký obsah železazvyšuje hladinu hemoglobínu. Používa sa pri znižovaní vysokého krvného tlaku. Vynikajúca bylina na posilnenie srdcového svalu a podporu jeho normálneho fungovania.
 • Jedno z najsilnejších afrodiziák. Zvyšuje sexuálnu túžbu a zároveň dodáva telu potrebnú energiu na jej naplnenie. U mužov podporuje libido a výdrž, zvyšuje počet spermií.  U žien je nápomocná pri redukovaní vaginálneho zápalu a zápalu maternice. Je výnimočne nápomocná pri nastolení rovnováhy celej hormonálnej sústavy.
 • Ashwagandha sa zaraďuje medzi tzv. nootropiká spolu s Brahmi a Gotu Kolou. Je to adaptogénna bylina, ktorá má antistresové vlastnosti. Pomáha zlepšiť mentálnu rovnováhu a odolnosť voči stresu.

Zhrnutie známych účinkov Ashwagandhy:

 • Zníženie stresu a úzkosti: Ashwagandha je adaptogén, ktorý pomáha telu lepšie sa vyrovnávať so stresom a úzkosťou. Užívanie Ashwagandhy znižuje hladiny kortizolu, hlavného stresového hormónu, a tým prispievať k celkovej emocionálnej a psychickej rovnováhe.
 • Zníženie príznakov depresie: Ashwagandha podporuje rovnováhu neurotransmiterov, ako je serotonín a dopamín, čo pomáha zmierňovať symptómy depresie. Pomáha zlepšiť náladu a celkovú emocionálnu pohodu.
 • Podpora kognitívnych funkcií: Ašvaganda zlepšuje pamäť, koncentráciu a celkovú mentálnu výkonnosť. Štúdie ukazujú, že jej nootropické vlastnosti sú prospešné pre starších dospelých aj pre tých, ktorí čelia vysokej úrovni stresu.
 • Zlepšenie kvality spánku: Ashwagandha podporuje hlboký a pokojný spánok, čo je dôležité pre regeneráciu tela a mysle. Môže pomôcť pri liečbe nespavosti a zlepšiť celkovú kvalitu spánku.
 • Ashwagandha je považovaná za prírodné afrodiziakum: Jej použitie v tradičnej ajurvédskej medicíne sa spája so zlepšovaním sexuálnej funkcie a libida u mužov aj žien. 
 • Zlepšenie sexuálnej funkcie: Ashwagandha môže pomôcť zlepšiť erektilnú funkciu a zvýšiť libido. Štúdie ukazujú, že môže zvýšiť produkciu testosterónu a zlepšiť kvalitu spermií u mužov.
 • Zvýšenie plodnosti: Užívanie Ashwagandhy je spojené so zvýšením plodnosti u mužov. Môže zvýšiť počet a pohyblivosť spermií, čo prispieva k lepšej šanci na počatie.
 • Posilnenie imunity: Táto bylina má imunostimulačné vlastnosti, ktoré pomáhajú posilniť obranyschopnosť organizmu. Pravidelné užívanie Ashwagandhy môže zlepšiť reakciu imunitného systému na infekcie a choroby.
 • Zvýšenie svalovej hmoty a sily: Štúdie ukazujú, že Ashwagandha pomáha zvyšovať svalovú hmotu a silu, najmä pri kombinácii s fyzickým cvičením. Pomáha tiež urýchliť regeneráciu svalov po námahe.
 • Protizápalové a antioxidačné účinky: Ashwagandha obsahuje silné antioxidanty, ktoré chránia bunky pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. Tieto vlastnosti pomáhajú zmierniť zápal a podporiť celkové zdravie.
 • Podpora zdravia srdca: Užívanie Ashwagandhy pomáha zlepšiť kardiovaskulárne zdravie tým, že znižuje hladinu cholesterolu a krvný tlak. Jej antioxidačné a protizápalové účinky prispievajú k ochrane srdca.
 • Bolesti: Ashwagandha pomáha znižovať bolesť. Je známa svojimi protizápalovými vlastnosťami, ktoré môžu pomôcť zmierniť bolesti spôsobené zápalom a inými zdravotnými stavmi. Je tiež využívaná na podporu zvládania chronickej bolesti a môže byť užitočná pri rôznych typoch artritídy a svalových bolestiach.

Odporúčané kombinácie bylín s Ashwagandhou:

 • Pre podporu nervovej sústavy Ashwagandhu odporúčame kombinovať s kapsulami Brahmi a Gotu kola. Pri zvýšenom strese, úzkosti či depresii k Brahmi a Gotu Kole môžete pridať aj Indickú Valeriánu.
 • Unikátna kombinácia Ashwagandha, Brahmi a Valeriana sa nachádza aj vproduktoch NeuroGin, Calm Easy a StressSupport.
 • Pri bolesti kĺbov a bolesti svalov, celkovo pri problémoch so svalstvom a kĺbami kombinujte s kapsulami Boswellia_Curcumin alebo RmoGin5.
 • Pri únave a celkovom vyčerpaní kombinujte s bohatým zdrojom prírodného vitamínu C kapsulami Amalaki_Rasayan prípadne jedinčným zdrojom prírodných minerálov Shilajit či Tribulus_Power.
 • Pre výraznejšiu podporu srdca použite spolu s Ashwagandhou aj byliny Arjuna a Gotu kola, ktoré spoločne znižujú stres, posilňujú srdcový sval a zlepšujú cirkuláciu.

Pozrite si aj ďalšie odporúčané produkty s Ashwagandhou:

Ashwagandhu obsahujú aj ajurvédske zmesi bylinných extraktov

Zaujímavé čítanie o Ashwagandhe:

Ashwagandha Planet Ayurveda ®

8 tipov pre lepšie zvládanie stresu

 

Odkazy na vedecké štúdie o Ashwagandhe

 

 

Planet Ayurveda® Ashwagandha
Obsah (1 balenie) 60 kapsúl
Obsah (1 kapsula) 500 mg
Denná dávka 1 - 2 kapsuly 1 - 2 x denne
Zloženie
Názov rastliny Použitá časť rastliny Obsah v 1 kapsule
Extrakt 10:1 Withania somnifera Dunal (Ashwagandha) Koreň 500 mg (6,5 % withanolidov)
Upozornenie: nevhodné pre osoby s veľmi vážnymi depresívnymi stavmi a výrazne nízkym krvným tlakom
 

 

leaves Najúčinnejší štandardizovaný bylinný extrakt

leaves 100 % prírodné kapsuly bez konzervačných látok, aditív, chemikálií, farbív, škrobu a lacných plnív

leaves Vhodné pre vegetariánov aj vegánov (poťah kapsuly je z celulózy rastlinného pôvodu)

leaves Dôkladné laboratórne testy a medzinárodné certifikáty

leaves Pozitívna energia v každej kapsule

leaves Video prečo je dôležité používať extrakty v ajurvéde 

leaves Článok o kvalite našich ajurvédskych produktov

leaves Odporúčaná denná dávka by sa nemala prekračovať

 

Certifikaty 

Ashwagandha Planet Ayurveda

5
4x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MK Avatar autora | 19.6.2024
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz