Vysoký krvný tlak 2

Domáce prostriedky na zníženie vysokého krvného tlaku 

Vysoký krvný tlak je závažným problémom a mal by byť riešený seriózne, bez odkladu. V spojení s vysokým krvným tlakom existuje niekoľko vážnych komplikácií ako zástava srdca, mŕtvica, zlyhanie obličiek. Ak sa problém stáva veľmi vážnym, môže viesť až k smrti jedinca. To znamená, že vysoký krvný tlak treba diagnostikovať vo vhodnom čase, aby sa predišlo ťažkým následkom.

 

Najhlavnejšie príčiny vysokého krvného tlaku

  • Obezita
  • Zvýšená konzumácia alkoholu
  • Nedostatok vhodnej fyzickej aktivity
  • Vysoká konzumácia soli
  • Stres

 

Účinné domáce prostriedky na vysoký krvný tlak

1. Cesnak

Pri znižovaní krvného tlaku je cesnak značne nápomocný. Tiež pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi a uvoľňovať krvné cievy podnecovaním produkcie oxidu dusičného a sírovodíka. Týmto je konzumácia cesnaku vysoko efektívna.

2. Citróny

Citróny odstraňujú stuhnutosť krvných ciev ich zmäkčením. Riziko infarktu sa pri pravidelnej konzumácii citrónovej šťavy časom znižuje. Je to z toho dôvodu, že citrón obsahuje vitamín C, ktorý má antioxidačné vlastnosti, pomáhajúce vo veľkej miere pri vyvažovaní škodlivého dopadu voľných radikálov.

3. Banán

Banány sú výdatnými zdrojmi draslíka, obmedzujúceho v tele dopad sodíka. Spoločne s banánom sa môžu konzumovať marhule, ríbezle, hrozienka, cukety, špenát, pomarančová šťava, tekvica a sladký melón. Ľudia, majúci pravidelne tieto plody vo svojej strave, časom nad svojím vysokým krvným tlakom získajú kontrolu.

4. Kokosová voda

Kokosová voda obsahuje horčík, draslík a vitamín C, čím pomáha znižovať systolický krvný tlak. Ľudia s vysokým krvným tlakom tiež potrebujú neustále dopĺňať svoje telo tekutinami, preto kokosová voda slúži ako skvelý domáci prostriedok na vysoký krvný tlak.

5. Semienka vodného melóna

Vodný melón má vazodilatačné schopnosti, pretože jeho semienka obsahujú kukurbocitrín, pomáhajúci pri rozťahovaní krvných kapilár. Tiež zlepšuje funkciu obličiek a pomáha predchádzať výskytu artritídy, čo následne vedie vo výraznej miere k zníženiu vysokého krvného tlaku.

Odporúča sa ráno konzumovať čajovú lyžičku zmesi rovnakého množstva podrveného makového semena a podrvených semien vodného melóna. Pomáha pri udržiavaní dobrého zdravia a vysokého krvného tlaku pod kontrolou.

6. Arjuna a Ashwagandha

V rámci ajurvédy sú najúčinnejšími bylinami pri akýchkoľvek srdcovocievnych ochoreniach arjuna terminalia a ashwagandha. Kôra arjuny je populárnym prírodným liečivom na choroby srdcovovaskulárneho systému, na redukciu vysokého cholesterolu a zníženie vysokého krvného tlaku. Mnohí ľudia varia kôru vo vode a vývar popíjajú každý deň. Extrakt z koreňa ashwagandhy sa používa pri znižovaní vysokého krvného tlaku. Je to vynikajúca bylina na posilnenie srdcového svalu a podporu jeho normálneho fungovania.

 

Ďalšie tipy

  • Doprajte si spánok
  • Majte vyváženú stravu
  • Pite dostatok vody
  • Primerane oddychujte

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz