Bakteriálna infekcia Pseudomonas aeruginosa

Bakteriálna infekcia Pseudomonas aeruginosa

Infekcia, ktorú spôsobuje baktéria Pseudomonas aeruginosa, môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, pokiaľ sa dobre nelieči. Túto infekciu môžu dostať muži alebo ženy v každom veku. Ajurvéda je vynikajúcou cestou, ako túto infekciu zvládnuť.

 

Symptómy infekcie pseudomonas aeruginosa

Symptómy infekcie sa odvíjajú od miesta, kde sa infekcia nachádza. Bežné miesta výskytu a prejavy infekcie sú nasledovné:

  • Bolesti uší, ak sa infekcia vyskytne v uchu. Tento stav sa nazýva aj „plavecké ucho“.
  • Tvorba dozelena sfarbeného hnisu v prípade, že sa infekcia vyskytne v rane.
  • Sfarbenie a podráždenie očí. Infekcia sa môže rozšíriť na kontaktné šošovky cez roztok určený na šošovky.
  • Kašlanie. Infekcia vedie až k zápalu pľúc.
  • Ďalšie vážne infekcie spôsobujúce horúčku, zimnicu alebo dokonca šok.

 

Príčiny vzniku infekcie pesudomonas aerigunosa

Ako už bolo povedané, infekciu spôsobujú baktérie Pseudomonas aeruginosa. U slabších jedincov môže baktéria spôsobiť ďalšie vážne infekcie, avšak zdraví ľudia môžu infekciu dostať rovnako.

 

Liečba bakteriálnej infekcie PSEUDOMONAS AERIGUNOSA podľa ajurvédy

Ajurvéda odporúča použiť pri liečbe infekcie predovšetkým 3 hlavné byliny:

 

KURKUMÍN

Kurkumín, aktívna zložka kurkumy, je prospešný pri akomkoľvek druhu bakteriálnej infekcie. Zložka je známa ako vzpruha pre imunitný systém so silným protizápalovým účinkom.

 

GILOY (Guduchi)

Giloy, tiež známa pod latinským názvom Tinospora cordifolia alebo v hovorovej reči Guduchi, sa v Ajurvéde používa veľmi často na rozličné bakteriálne infekcie. Giloy sa preslávila najmä svojím vynikajúcim účinkom pri liečbe prasacej chrípky.

 

NEEM

Neem, latinsky Azadirachta indica, je významná rastlina s fungicídnymi, antibakteriálnymi, antidiabetickými, sedatívnymi a antihelmintickými účinkami (pôsobí proti črevným parazitom). Vďaka svojim účinkom sa Neem používa v ajurvédskej medicíne pri liečbe rôznorodých ochorení. Neem priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť organizmu pred vírusmi, baktériami a plesňami. V Indii sa používa ako prírodné antibiotikum.

Najefektívnejšou formou týchto bylín sú štandardizované bylinné extrakty, ktoré tak ako odporúčajú na klinike Planet Ayurveda nájdete TU.

Autor: Dr. Vikram Chauhan, MD

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz