Podpora chuti do jedla

Nízka chuť do jedla je stav nízkeho tráviaceho ohňa (nízky jatharagni). Nízky tráviaci oheň môže byť príčinou pomalého metabolizmu a zase naopak pomalý metabolizmus môže byť príčinou nízkeho tráviaceho ohňa. Oba sa navzájom ovplyvňujú. Nízky tráviaci oheň nespôsobuje len nízku chuť do jedla ale aj nedostatočné trávenie, grganie a vytváranie toxínov AMA v tráviacom trakte, povlak na jazyku a zápach z úst. Sprievodným javom býva často málo energie.

 

Ako podporiť chuť do jedla

Podpora chuti do jedla

Aby sme mohli zvýšiť chuť do jedla, je potrebné zvýšiť tráviaci oheň. Riešenie je jednoduché, aj keď pre vás možno prekvapivé. Jednoducho nejedzte. Krátka hladovka pomôže nakopnúť tráviaci oheň. Vynechajte teda raňajky a do ničoho neďobte. Na obed už by ste mali pociťovať chuť do jedla a tráviaci trakt bude pripravený na obed.

Nízka chuť do jedla býva často zapríčinená tým, že jeme neustále niečo malé a k tomu pijeme studené nápoje, ktoré znižujú tráviaci oheň. Aby sa vám opäť vrátila chuť do jedla a obnovili správnu funkciu tráviaceho traktu a tým si aj zabezpečili dlhodobé zdravie, prestaňte s obidvomi týmito zlozvykmi.

 

Podpora chuti do jedla - naše tipy

Ak nie ste hladní ani cez obed, zoberte kúsok zázvoru, nastrúhajte ho, primiešajte do neho kúsok soli a túto zmes požujte. Týmto naštartujete tráviaci oheň a podporíte chuť do jedla.

Taktiež pomôže pravidelné užívanie extraktov korenín a ovocí na podporu trávenia – Digestion Support.

 

Nízku chuť do jedla môžu spôsobovať aj emočné problémy

Tieto jednoduché tipy by mali stačiť ako podpora chuti do jedla. Ak vám stále jesť nechutí, navštívte lekára. Nechutenstvo môže byť symptómom závažnejšieho ochorenia.

 

Súvisiace témy s podporou chuti do jedla:

Nevhodné kombinácie jedál podľa ajurvédy

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz