Menopauza

Prečo dochádza k menopauze

Za nepravidelnú menštruáciu sú zodpovedné dva hormóny: estrogén a progesterón, ktorých produkcia sa začne počas menopauzy znižovať. Zmeny sa začínajú diať už u žien v ich 30-tych rokoch života, čím sa znižuje aj ich šanca na otehotnenie. Existuje niekoľko príčin, ktoré sú zodpovedené za predčasnú menopazu ako je Addisonova choroba, Turnerov syndróm, Downov syndróm, nedostatok určitých enzýmov, nedostatočná funkcia štítnej žľazy, chirurgické odstránenie vaječníkov, rakovina v oblasti panvy a jej následná liečba. 

Aké sú príčiny menopauzy podľa ajurvédskej medicíny

Podľa ajurvédy poznáme tri základné energie (dóše) – Vata, Pitta a Kapha, od stavu ktorých závisí naše zdravie. Nerovnováha ľubovoľnej z nich spôsobí chorobu. Nerovnováha v dóši Pitta má za príčinu produkovanie tepla v tele (návaly tepla), nerovnováha v dóši Vata spôsobí nespavosť, nervozitu a suchosť tkanív a ak je v nerovnováhe dóša Kapha, to má za následok pociťovanie stresu a náladovosť u žien. Všetky tieto problémy sa vyskytujú v menopauze. 

Ktoré byliny sú účinné na zlepšenie stavu počas menopauzy

Na lepšie zvládanie menopauzy z našich ajurvédskych produktov odporúčame:

Female Health Support - Unikátna kombinácia troch bylín prospešných pre zdravie žien. Zlepšuje celkovo psychické aj fyzické zdravie u žien a podporuje celý ženský reprodukčný systém.

Brahmi (Bacopa monnieri) - Brahmi je efektívna pri nespavosti, podráždenosti a náladovosti. Pomáha zlepšiť koncentráciu a podporuje pamäť.

Shatavari - Shatavari podporuje tvorbu estrogénu, znižuje náladovosť a podporuje zdravý stav kostí - pôsobí ako prevencia proti osteoporóze. 

 

Viac informácií o menopauze nájdete tu

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz