PORADŇA

Dr. Vikram Chauhan online poradna ajurvedsky lekar v IndiiONLINE PORADŇA AJURVÉDSKEHO LEKÁRA

Dr. Vikrama Chauhana, MD  

Vitajte v poradni Dr. Vikrama Chauhana, MD. BASM. Viac o skúsenostiach našich odborníkov si môžete prečítať tu.

Tu máte možnosť položiť Váš dotaz priamo ajurvédskemu odborníkovi. Vybrané dotazy budeme zverejňovať. Osobné údaje, ako meno alebo emailová adresa, nezverejňujeme. Slúžia iba na to, aby sme Vám mohli preposlať odpoveď. 

Pošlite nám prosím Vašu otázku na info@planetayurveda.sk alebo použite formulár v spodnej časti tejto stránky.

Možno už niektorý z našich zákazníkov položil rovnakú otázku. Skúste vyhľadať v odporúčaniach pomocou skratky CRTL + F. Napíšte len časť slova, napr. „endome“.

Skúsenosti našich zákazníkov nájdete tu

 

Otázka: Mama mala pred 15 rokmi mozgovú príhodu. Odvtedy dobre nespáva - nevie zaspať. Taktiež trpí prekyslením a triaškou v rukách a nohách. Ktoré produkty a v akej dávke jej mám dávať?

Odpoveď: Ashwagandha 1x1, Cap. Brahmi 2x2, Guggulipid 1x1.

 

Otázka: Na indickej stránke som našiel balíček na ulceróznu kolitídu. Tu som ho nenašiel. Viete ho zohnať, resp. je možné produkty z neho nahradiť tými, čo máte v ponuke?

Odpoveď: Balíček si môžete kúpiť priamo na indickom webe, u nás žiaľ v predaji nie je. Odporúčaná kombinácia Dr. Chauhanom z nami ponúkaných produktov: Arjuna 2x2, Brahmi 2x2, Digestion support 2x2, Green essentials 2x2. Ďalej odporúčam piť čerstvú šťavu z granátových jabĺk.

 

Otázka: Vážený pán doktor, som diabetický pacient (už 7 rokov). Mám 70 rokov, trpím na polyneuropathiu 2 roky (bolesti v rukách a nohách). Užívam milgamu, ale nepomáha mi. Taktiež ma trápia ischemické bolesti a vysoký krvný tlak. Ďakujem.

Odpoveď: Ashwagandha 1x1, Bramhi 2x2, Arjuna 2x2, Guggulipid 1 kapsula denne 

 

Otázka: Mám spomalenú funkciu štítnej žľazy, trpím nadváhou, páli ma žalúdok. Mám 45 rokov. Ďakujem za rady.

Odpoveď: Odporúčam kombináciu Amalaki Rasayan 2 kapsule 2x denne, Guggulipid 1 kapsula 2x denne, Brahmi 2 kapsule 2x denne, Boswellia-Curcumin 2 kapsule 2x denne (po jedle).

 

Otázka: Akú kombináciu prípravkov by Ste odporučili a v akom dávkovaní na Parkinsonovu chorobu u 76 ročnej pani s 15-ročnou anamnézou choroby.

Odpoveď: Ashwagandha 1 kapsula 2x denne, Shatavari 1 kapsula 2x denne, Boswellia curcumin 1 kapsula 2x denne 

 

Otázka: Dobrý deň. Poraďte mi prosím vhodnú kombináciu na sklerózu multimplex. Chcem bylinami podporiť klasickú liečbu.

Odpoveď: Odporúčam Ashwagandhu 2 kapsuly 2x denne, Brahmi 2 kapsuly 2x denne, Kurkumín 2 kapsuly 2x denne a Guggulipid 1 kapsula 2x denne. Úplne obmedzte mlieko a všetky mliečne produkty. 

 

Otázka: Dobrý deň. Čo môžem objednať svojej dcére na endometriózu?

Odpoveď: Guggul 1 kapsula 2x denne, Boswellia-curcumin 2x2,  Shatavari 2x2 kapsule a piť Aloe Vera šťavu 20 ml 2x denne. 

 

Otázka: Dobrý deň. Môžete mi poradiť niečo na chronickú obštrukčnú chorobu pľúc? Ďakujem.

Odpoveď: Tulsi 2 kapsuly 3x denne, Youth Restora 2 kapsuly 2x denne, Boswellia-Curcumin 2 kapsuly 2x denne

 

Otázka: Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či môžem kombinovať užívanie kapsulí Ashwagandha s antidepresívami a aké je Vaše odporúčané dávkovanie.

Odpoveď: Dobrý deň, áno môžete. Dávkovanie je 2 x 2 kapsuly.

 

Otázka: Mám sarkoidózu pľúc. Aké produkty by ste mi odporučili.

Odpoveď: Odporúčam túto kombináciu: Boswellia-Curcumin 2 x 2 kapsuly, Tulsi 2 x 2 kapsuly a Guggulipid 1 x 2 kapsuly

 

Otázka: Chcela by som Vás poprosiť o radu pre moju mamu. Má 74 rokov, nepracuje jej už dobre pečeň. Má diabetes 2 stupňa a tráviace ťažkosti - predovšetkým hnačky a to najmä po kyslých jedlách. Berie lieky na cukrovku. Ďakujem.

Odpoveď: Navrhujem okamžite prestať piť mlieko a jesť mliečne produkty, prejsť na vegetariánsku stravu, zredukovať príjem bielkovín aspoň o 75% oproti súčasnému stavu. Vyhýbať sa citrusom, kyslým jedlám, syrom a octu a všetkým jedlám, kde je ocot. Z bylín odporúčam Digestion Support 2 x 2 kapsuly, Brahmi 2 x 2 kapsuly a Immune Booster 2 x 2 kapsuly. Malo by nastať rýchle zlepšenie.

 

Otázka: Dobrý deň, mám 52 rokov, vysoký krvný tlak a vysoký cholesterol. Čo s tým?

Odpoveď: Dobrý deň, pre Vás je vhodná kombinácia Ashwangandha + Brahmi +  Arjuna + Guggulipid  - zo všetkého 1 kapsula 2x denne. 

 

Otázka: Dobrý deň. Mám 22 rokov a niekoľko zdravotných problémov. Predovšetkým je to stály zápal v tele. Ďalej sa neviem zbaviť herpesu a trpím na tetanický syndróm. Ďakujem za radu. 

Odpoveď:  Odpočam kombináciu Brahmi 1 kapsula 2x denne, Amalaki Rasayan 2 kapsuly 2x denne a Boswellia-Curcumin 2 kapsuly 2x denne. 

 

Otázka: Dobrý deň, čo a v akom dávkovaní by ste mi odporučili na epilepsiu. Mám záujem vedieť v Indii odporúčané dávkovania, nie dávkovanie z krabičiek - nech to zaberie. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň, Ashwagandha 2 kapsuly 2x denne a Brahmi 2 kapsuly 2x denne.

 

Otázka: Dobrý deň, mám Pseudomonas Aeruginos v lícnej oblasti a z toho vyplývajúce všetky možné komplikácie - zápal nervu, problémy s okom, hlieny, ktoré mi stekajú priamo do priedušiek (už mám vybraté mandle), zápal v okolí koreňa zubu - niektoré zuby mi už kvôli zápalu vytrhli.Viete mi pomôcť?

Odpoveď: Odporúčam kapsuly Boswellia-Curcumin, Tulsi, Amalaki a Gugullipid - 2 kapsuly 2x denne počas 3 mesiacov. 

 

Otázka: Dobrý deň. Je nejaké odporúčanie, kedy mám počas dňa brať vaše kapsle. Pred jedlom, s jedlom, po jedle? Ďakujem.

Odpoveď: Garciniu odporúčam brať pol hodinu pred jedlom. Čo sa týka ostatných ajurvédskych kapsulí, môžete ich užívať pol hodinu pred jedlom alebo hodinu po jedle. Odporúča sa neužívať ich spolu s jedlom.

 

Otázka: Dobrý deň, ktoré byliny pomôžu môjmu 3-ročnému autistickému synovi? Ďakujem za radu.

Odpoveď: Odporúčame Ashwagandhu a Brahmi. Z každej 1 kapsula denne (obsah kapsule môžete vysypať a zmiešať s medom).

 

Otázka: Dobrý deň, mám 45 rokov a diagnostikovú rakovinu prsníka. Čím môžem podporiť klasickú liečbu?

Odpoveď: TumoTrim 2x2, Tulsi 2x2, Gugullipid 2x2, Shatavari 2x2, Immune Booster 2x2 

 

Otázka: Dobrý deň, dá sa prosím, užívať Arjuna v prípade, že užívam lieky tlak a na riedenie krvi - (aspirin 100 a Concord - štvrť tablety.)? 

Odpoveď: Dobrý deň, pri kapsuliach Arjuna nie sú pre užívanie žiadne kontraindikácie. Zachovajte prosím rozostup aspoň 1 hodiny od liekov. Odporúčam pridať Ashwagandhu.

 

Otázka: Dobry den, bolo mi od neurologičky odporúčané užívanie Boswellia s kurkumínom. Mám vysunutú platničku, ktorá mi tlačí na nerv a spôsobuje bolesti v chrbte a nohe. Chcem sa opytat či moze tento produkt pomôcť pri tejto diagnóze. Ak áno, aké dávkovanie prosím? Ďakujem pekne.

Odpoveď: Áno, kapsule BoswelliaCurcumin sú skutočne vhodné pri Vami uvedenom probléme. Odporúčame dávkovanie 2x2 kapsuly denne. Odprúčame Vám tiež navštíviť terapeuta, ktorý Vám uvoľní celú chrbticu. Najlepšie skúsenosti máme s týmto manželským párom: www.patakyovi.cz. Tím PlanetAyurveda Slovensko.

 

100% čisto prírodné produkty
100%
prírodné produkty
Bez chemikálií a akýchkoľvek prídavných látok
Bez chemikálií
a akýchkoľvek prídavných látok
Pripravené na základe starodávnych ajurvédskych receptúr
Pripravené na základe
starodávnych ajurvédskych receptúr
Štandardizované extrakty s vysokým podielom účinných látok
Štandardizované extrakty
s vysokým podielom účinných látok
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz