Najčastejšie otázky o ajurvédskej medicíne

V tejto časti nájdete najčastejšie otázky týkajúce sa ajurvédskej medicíny. Odpovedajú ajurvédski lekári Dr. Vikram Chauhan MD a Dr. Meenakshi Chauhan MD. Ak sme vašu otázku nezodpovedali, neváhajte nás kontaktovať.

 

Ajurvédsky Lekár

Môžem jednotlivé produkty ajurvédskej medicíny užívať spolu alebo postupne počas dňa?

Všetky naše produkty môžete užívať spolu. To znamená, že doobedu užijete dávku zo všetkých produktov naraz a poobede opäť užijete dávku zo všetkých produktov naraz. Môžete ich užívať aj postupne, ale nie je to nutné.

 

Môžem si obsah kapsulí vysypať a užiť iba obsah, alebo musím prehltnúť kapsulu vcelku?

Poťah kapsule je vyrobený z rastlinnej celulózy, nie je žiadnym spôsobom škodlivý a nezaťažuje organizmus. Ak vám to ale viac vyhovuje, napríklad máte problém s prehĺtaním kapsulí, môžete obsah kapsulí vysypať a prípadne aj zamiešať do jedla.

 

Ako dlho môžem užívať produkty ajurvédskej medicíny? Je potrebné robiť prestávky? Kedy uvidím výsledky?

V užívaní nie je potrebné robiť prestávky a ani sa neodporúčajú. Dĺžka užívania závisí od konkrétneho problému.

  • Akútne prípady 

Pri akútnych prípadoch, napríklad zápaloch alebo infekciách, problémoch trávenia, alergických reakciách, ženských problémoch atď. môžete vidieť účinok už do pár minút až hodín.

  • Chronické ochorenia

Čím dlhšie trvá problém a čím je chronickejší, tým dlhšie je potrebné užívať ajurvédsku medicínu. Pri správne zvolenej kombinácii, dodržaní dávkovania a odporúčaní ohľadom životného štýlu (strava, spánok, pohyb) sa zvyčajne zlepšenie dostaví do 1 mesiaca. Všeobecne odporúčame ajurvédsku medicínu užívať 3-6 mesiacov. U niektorých ochorení (napr. vážne neurologické ochorenia, autoimunitné ochorenia) dlhodobo.

Má ajurvédska medicína vedľajšie účinky?

Ajurvédska medicína ako taká nemá vedľajšie účinky. Ale chceli by sme Vás upozorniť na fakt, že ak napríklad budete užívať príliš veľa pálivých korenín (Kurkuma, Guggul, RumoGin5), je možné, že Vás bude páliť záha. Vtedy je vhodné kombinovať pálivé koreniny s ochladzujúcimi, ako je napríklad Amalaki Rasayan alebo Giloy.

 

Kedy počas dňa mám užívať ajurvédsku medicínu?

Ajurvédsku medicínu odporúčame užívať medzi jedlami, tj. nie na lačný žalúdok a nie spolu s jedlom. Neplatí to ale pre byliny, ktoré sú určené na chudnutie (Garcinia) a byliny určené pre diabetikov na zníženie cukru v krvi (Diableen, Fenu Gym, Gymnema Sylvestre, Karela atď). Tie je lepšie užívať nalačno.

 

Môžem užívať ajurvédsku medicínu popri liekoch klasickej medicíny?

Ajurvédsku medicínu môžete užívať aj popri klasických liekoch. Dodrže ale rozostup aspoň 1 hodiny medzi liekmi a ajurvédskymi produktami.

 

Môžem prestať užívať klasické lieky a prejsť len na ajurvédsku medicínu?

V žiadnom prípade neprestaňte nárazovo užívať žiadne lieky (napríklad lieky na vysoký krvný tlak, lieky na riedenie krvi). Byliny majú pozvoľný účinok, je potrebné užívať ich súbežne s liekmi. O prípadnom vysadení liekov sa prosím poraďte s lekárom po tom, čo sa Vaše výsledky (krvi, tlaku) začnú zlepšovať. Môžete sa tiež poradiť s našimi indickými ajurvédskymi lekármi.

 

Ako zistím, ktoré ajurvédske byliny sú pre mňa vhodné?

Pripravili sme pre vás ONLINE POMOCNÍKA, kde nájdete vhodné kombinácie na konkrétne zdravotné problémy. Radi Vám tiež poradíme v našej ONLINE PORADNI.

 

Ako si môžem dohodnúť ajurvédsku konzultáciu s ajurvédskym lekárom?

Napíšte nám cez náš KONTAKTNÝ FORMULÁR alebo na emailovú adresu info@planetayurveda.sk a my vás budeme kontaktovať späť.

100% čisto prírodné produkty
100%
prírodné produkty
Bez chemikálií a akýchkoľvek prídavných látok
Bez chemikálií
a akýchkoľvek prídavných látok
Pripravené na základe starodávnych ajurvédskych receptúr
Pripravené na základe
starodávnych ajurvédskych receptúr
Štandardizované extrakty s vysokým podielom účinných látok
Štandardizované extrakty
s vysokým podielom účinných látok
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz